Budowa Hillwood na ostatniej prostej

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku zakończą się prace dotyczące budowy centrum logistycznego Hillwood. Inwestycja będzie nie tylko dochodowa dla miasta, ale zapewni również wiele nowych miejsc pracy.

13

Gdzie znajduje się Hillwood?

Hillwood Piekary Śląskie – centrum magazynowe klasy A zlokalizowane będzie przy Obwodnicy Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (DW911), prowadzącej do oddalonej o 1,5 km autostrady A1. Nieopodal Hillwood znajduje się także wjazd na Drogową Trasę Średnicową (12 km), a także wjazd na prowadzącą z zachodu na wschód autostradę A4 (17,5 km). Teren pod budowę inwestycji, o powierzchni 10 hektarów został sprzedany za niemal 10 milionów złotych.

– Z końcem stycznia 2020 roku, z KWK Piekary wydobyto ostatnią tonę węgla. W ten symboliczny sposób zakończyła się 65-letnia historia kopalni w naszym mieście. Miasto już wcześniej przygotowywało się do stopniowego wygaszania wydobycia, jednocześnie szukając nowych dróg aktywizacji gospodarczej. Miasto dysponuje szeroką ofertą terenów inwestycyjnych i zespołem gwarantującym kompleksowe wsparcie inwestycyjne. Jednym z przykładów tworzenia nowej sfery gospodarczej jest centrum magazynowe Hillwood Piekary Śląskie w rejonie ulic pod Lipami i DW 911. Teren o powierzchni niemal 10 hektarów sprzedany został za kwotę ponad 10 milionów złotych – mówi Sława Umińska-Duraj, Prezydent Piekar Śląskich.

Co warto wiedzieć o centrum logistycznym?

Kompleks Hillwood to hala wysokiego składowania o wysokości 10 m i powierzchni 42 000 mkw. Oprócz magazynowania będzie tam można prowadzić lekką produkcję. Obiekt będzie oświetlany energooszczędnym oświetleniem LED, będzie posiadał najwyższy standard odporności ogniowej – powyżej 4000 MJ/mkw. Teren wokół obiektu również zostanie zagospodarowany – powstanie duży i wygodny parking. Dla osób zatrudnionych w Hillwood dużym udogodnieniem będą przystanki komunikacji miejskiej, które znajdują się nieopodal centrum. Inwestorem i deweloperem, który przeprowadza proces realizacji inwestycji jest Hillwood Polska sp. z o.o., a głównym wykonawcą projektu jest firma Kome.

Hillwood Piekary Śląskie – centrum magazynowe klasy A zostanie najprawdopodobniej oddane do użytku w ostatnim kwartale 2020 roku.

fot. UM Piekary Śląskie

Subskrybuj piekary.info

google news icon