W Piekarach odbędzie się spotkanie z Dariuszem Gackiem. To współautor książki o Beskidzie Wyspowym

W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się spotkanie z współautorem niedawno wydanej książka "555 zagadek o Beskidzie Wyspowym". Spotkanie z Dariuszem Gackiem będzie odpowiednim wydarzeniem dla miłośników gór.

MBP w Piekarach
Spotkanie autorskie z Dariuszem Gackiem

W czwartek, 9 marca o godzinie 17.30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Kalwaryjskiej 62D zostanie zorganizowane spotkanie autorskie z Dariuszem Gackiem. Współautor książki "555 zagadek o Beskidzie Wyspowym" pochodzi z Piekar Śląskich, a ponadto jest również historykiem, przewodnikiem górskim oraz członkiem Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich w Katowicach.

- Mieszkaniec Piekar Śląskich i prezes Miejskiego Centrum Informacji i Turystyki, który w ramach swojej pasji krajoznawczej poznaje polskie góry, autor opracowań turystycznych poświęconych Górnemu Śląskowi i Beskidom. Maratończyk i ultramaratończyk, dla którego las i góry są drugim domem - informuje MBP.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Warto wspomnieć, że pod koniec stycznia 2023 roku Dariusz Gacek został laureatem Złotego Rysia Odkrywcy Beskidu Wyspowego. Honorowe wyróżnienie otrzymał na spotkaniu Forum Gmin Beskidu Wyspowego w Dobrej.

Zbigniew Rokita w Piekarach

Może Cię zainteresować:

Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Rokitą w Piekarach. Rozmowę poprowadzi Michał Muszalik

Autor: Martyna Urban

05/06/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon