Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Rokitą w Piekarach. Rozmowę poprowadzi Michał Muszalik

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich odbędzie się spotkanie autorskie ze Zbigniewem Rokitą, autorem książki "Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku". Rozmowa zostanie poprowadzona przez Michała Muszalika.

Zbigniew Rokita w Piekarach

We wtorek, 14. czerwca o godzinie 17 w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się spotkanie autorskie ze Zbigniewem Rokitą, autorem książki "Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku" i dwukrotnym laureatem Nagrody Literackiej Nike 2021. Wydarzenie jest częścią cyklu spotkań z ludźmi literatury w ramach projektu "Biblioteka poza biblioteką".

- Serdecznie zapraszam na spotkanie ze Zbigniewem Rokitą. Myślę, że będzie to nie tylko okazja do spotkania autora znakomitego reportażu o Górnym Śląsku, ale też sposobność, by pochylić się nad naszą historią, współczesnością i tożsamością jako Ślązaków - zaprasza Michał Muszalik.

Dlaczego akurat Michał Muszalik?

Przypomnijmy, że piekarzanin 14. kwietnia został nominowany do nagrody poetyckiej im. K.I. Gałczyńskiego "Orfeusz". Nominacja została przyznana za tomik - Hotel Globo. Kolejny etap rozstrzygnięć, czyli wyłonienie pięciu finalistów i laureata Orfeusza Mazurskiego nastąpi pod koniec czerwca, natomiast gala wręczenia nagród odbędzie się 30 lipca. Muszalik oprócz nominowanego tomu jest też autorem: „Węgiel, kryształ, kamień: wiersze z lat 2012-2015” (2016).

Nagroda Poetycka im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego za najlepszy tom roku „Orfeusz” to polska nagroda literacka, która utworzona została w 2011. Wręczenie nagród rozpoczęto od 2012 roku. Jej inicjatorem był Wojciech Kass, dyrektor Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Praniu. Celem nagrody jest uhonorowanie osiągnięć polskiej poezji lirycznej. Otrzymują ją autorzy najlepszych książek poetyckich napisanych i wydanych w języku polskim za rok poprzedni.

Subskrybuj piekary.info

google news icon