W Piekarach odbędzie się pierwsza Parada Motocyklowa. Łączna długość trasy to 9 kilometrów

Po raz pierwszy w historii w Piekarach Śląskich odbędzie się Parada Motocyklowa. Wydarzenie rozpocznie się od wspólnej przejażdżki na trasie o długości 9 kilometrów. W trakcie imprezy odbędą się również konkurs, pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz będzie można skorzystać z darmowych porad.

Pierwsza Parada Motocyklowa odbędzie się w Piekarach

W sobotę, 22 kwietnia odbędzie się pierwsza Parada Motocyklowa w Piekarach. O godzinie 14.30 parada użytkowników dwóch kółek wyruszy z parkingu marketu MMG Centers i przejdzie przez ulice: Karola Miarki, Bytomską oraz Papieża Jana Pawła II. Trasa o długości 9 kilometrów zakończy się przy Kopcu Wyzwolenia.

Po wspólnej przejażdżce na terenie Kopca odbędzie się szereg atrakcji, wśród nich: konkurs dotyczący zasad Ruchu Drogowego - z nagrodami, pokaz udzielania pierwszej pomocy w wypadku motocyklowym, porady dotyczące techniki jazdy motocyklem oraz prezentacja jednostek motocyklowych Policji, Służby Granicznej, Straży Pożarnej, motocyklowa karetka pogotowia.

Pomysłodawcami wydarzenia są: komendant Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich - insp. Paweł Dratwiński oraz przewodniczący Rady Miasta Piekary Śląskie - Tomasz Wesołowski. Koncepcja powstała jeszcze przed pandemią, jednak ze względu na restrykcje, pomysł został odłożony w czasie.

- Dbania o bezpieczeństwo nigdy za dużo, użytkownicy dwóch kółek szczególnie o tym wiedzą.
Pomysł tej imprezy jako zamkniętego, kameralnego "doszkalania" z techniki jazdy prowadzonego przez motocyklistów z piekarskiej Komendy Policji miałem już kilka lat temu tuż przed pandemią, jednak ze względu na wiadome przeszkody nie można było jej wtedy zorganizować
- wyjaśnia współorganizator Tomasz Wesołowski.

Wypadek przy ulicy Wyszyńskiego Piekary

Może Cię zainteresować:

Dwa wypadki jednego dnia na piekarskich drogach. Dwóch motocyklistów trafiło do szpitala

Autor: Martyna Urban

07/06/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon