W Kamieniu otwarła się nowa kawiarnia. "Czarna-biała" zaprasza nie tylko na aromatyczną kawę

Na Osiedlu Andaluzja na początku lipca została otwarta nowa kawiarnia o nazwie "Czarna-biała". Właścicielką lokalu jest pochodząca z Ukrainy Hannah, która postanowiła uraczyć mieszkańców Kamienia i przyjezdnych aromatyczną kawą i domowymi wyrobami.

Czarna-biała
Nowa kawiarnia Kamień

W Piekarach otwarła się nowa kawiarnia

Kawiarnia "Czarna-biała" to nie tylko miejsce, w którym zakupić kawę na wynos, ale przede wszystkim napić się aromatycznej i świeżo zmielonej kawy w ozdobnej filiżance. W lokalu można skonsumować także słodkie przekąski - jak rogaliki czy ciastka. Otwarcie odbyło się 6 lipca, a od poniedziałku, 10 lipca można zrelaksować się także na zewnątrz.

Lokal "Czarna-biała" czynny jest od poniedziałku do piątku od godziny 8.00-16.00, natomiast w soboty otwarty jest między 9.00 a 14.00. Jak podkreśla właścicielka, godziny otwarcia mogą zostać wydłużone w przypadku wzmożonej frekwencji.

Właścicielką lokalu jest Hannah Dundukova - Ukrainka, która ponad rok temu zmuszona została do wyjazdu z kraju ogarniętego wojną.

- Na początku wojny zostałam zmuszona wyprowadzić się do Polski. W ciągu kilku miesięcy razem z moimi koleżankami zauważyłyśmy, że Polska ma słabo zdefiniowany przemysł kawowy w porównaniu z Ukrainą i właśnie wtedy zrodził się pomysł otwarcia kawiarni - wyjaśnia właścicielka.

W menu w najbliższym czasie pojawi się kilka nowości. Na stronie internetowej lokalu można obserwować jakie zmiany są wprowadzane.

Pizza piekary

Może Cię zainteresować:

W Piekarach ponownie otwarta zostanie pizzeria Sole. Tym razem w nowej lokalizacji

Autor: Martyna Urban

28/06/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon