Trwa zbiórka dla ostatniej rodziny w ramach akcji Szlachetna Paczka. Rodzina z 4 córkami potrzebuje pomocy

Miejski Dom Kultury w Piekarach przedłużył o kolejny weekend czas trwania akcji "Szlachetna Paczka". Jak wyjaśnia placówka w ciągu dwóch dni udało zebrać się część podstawowych artykułów, jednak pozostałe potrzeby nie zostały spełnione. W skład rodziny wchodzi dwoje rodziców oraz czworo córek.

MDK2
Szlachetna Paczka MDK2

Miejski Dom Kultury postanowił wejść naprzeciw przeciwnościom losu i przedłuż czas trwania akcji Szlachetna Paczka do 22 grudnia. Powodem był zbyt krótki czas wyznaczonej zbiórki.

- Jak wiecie z poprzednich postów, postanowiliśmy nie pozostawiać rodziny z 4 dziewczynkami bez darczyńcy i wzięliśmy ją pod nasze skrzydła w tym roku (...) - wyjaśnia MDK. - Udało się przygotować aż 6 paczek z bardzo podstawowymi artykułami, jednak wiele potrzeb rodziny nadal pozostaje niespełnionych - dodaje.

MDK udostępniło specjalny arkusz, w którym osoby zainteresowane mogą wpisywać się do dostarczenia danego artykułu. Produkty należy dostarczyć osobiście do MDK 2, przy ulicy Popiełuszki 1 do dnia 22 grudnia godziny 19:00. Link do arkusza jest dostępny tutaj.

W przypadku braku możliwości osobistego dostarczenia artykułów można także dokonać wpłaty na konto Rady Rodziców z adnotacją w tytule “Szlachetna Paczka 2022” - wszystkie środki wpłacone z takim tytułem zostaną przeznaczone na zakup brakujących produktów z listy. Środku muszą zostać wpłacone maksymalnie do 21 grudnia, aby wolontariusze mieli czas na kupienie artykułów i przygotowanie paczek.

Historia Rodziny

Rodzina składa się z rodziców - 35-letniej Justyny i 43-letniego Adama oraz czterech córek w wieku: 11, 14, 16 oraz 17 lat. Adam w młodym wieku przeżył śmierć ojca, właściwie jego problemy zaczęły się już w tamtym okresie. W czasie młodości zaciągnął zobowiązania, które do teraz się za nim ciągną. Justyna wywodzi się z biedniejszej rodziny, dlatego wie co czują jej córki, które nie mogą dostać czegoś o czym marzą, ponieważ nie starcza na to pieniędzy.

Dziewczynki bardzo dobrze się uczą. Niestety największe problemy rodziny zaczęły się, gdy rodzice dziewczynek zaczęli chorować. Adam choruję na pylicę oraz astmę oskrzelową, a praca pogarsza jego stan zdrowotny, natomiast Justyna choruje na niedoczynność tarczycy, co ogranicza jej chodzenie do pracy w pełnym wymiarze godzin. Przychód Rodziny wynosi 6200 zł, wydatki to kwota 3307zł, wobec czego na jednego członka rodziny przypada kwota 482 zł.

Subskrybuj piekary.info

google news icon