Trwa remont ulicy Bytomskiej. Prace drogowe mogą zakończyć się jeszcze we wrześniu

W pierwszej połowie września rozpoczęła się jedna z największych inwestycji drogowych w Piekarach. Drogowcy ruszyli z remontem ulicy Bytomskiej. Ze względu na prowadzone prace na głównej ulicy Piekar Śląskich tworzą się korki. Zastępca prezydenta zapowiedział planowany termin zakończenia remontu.

Krzysztof Turzański
Postęp prac drogowych na ulicy Bytomskiej

Remont ulicy Bytomskiej - termin zakończenia prac

7 września ruszył kompleksowy remont ulicy Bytomskiej. Prace prowadzone są na odcinku od skrzyżowania ulic Wyszyńskiego i Miarki do rejonu Urzędu Skarbowego. Zakres prac obejmie wykonanie nakładki asfaltobetonowej oraz zmianę lokalizacji przejścia dla pieszych w rejonie Urzędu Miasta. Początkowo magistrat zapowiadał, że termin zakończenia remontu uzależniony jest od warunków atmosferycznych. Ponad tydzień od rozpoczęcia prac zastępca prezydenta Piekar określił wstępnie datę zakończenia inwestycji.

- Jak do tej pory inwestycja przebiega sprawnie i jest spora szansa, że wykonawca zakończy roboty jeszcze we wrześniu. Oczywiście pojawiają się utrudnienia i okresowe korki, jednak generalnie jest lepiej niż mogliśmy się spodziewać przy tego typu inwestycji drogowej na głównej ulicy miasta. Ułożono już pierwszą warstwę jezdni - tłumaczy Krzysztof Turzański.

Modernizacja realizowana jest z utrzymaniem ciągłości ruchu, przy wprowadzonym czasowo ruchu wahadłowym. W trakcie prowadzonych prac w rejonie skrzyżowania, sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Bytomskiej, Wyszyńskiego i Karola Miarki pozostaje wyłączona. Ruch kierowany jest ręcznie.

Zmiany w organizacji ruchu nie przypadły do gustu mieszkańcom, którzy skrytykowali obecny porządek. - "Remont remontem - zrozumiałe, Ale nie rozumiem czemu ruchem kierują osoby, które - miałam dziś wrażenie - w ogóle nie wiedza jak kierować ?", "Dlaczego Piekary zawsze rozpoczynają remonty jesienią, a nie w czasie wakacyjnym, gdy ruch jest mniejszy?", "w czasie szkolnym ? gdzie są utrudnione dojazdy" - czytamy w komentarzach komunikatu urzędu.

Remont Bytomskiej

Może Cię zainteresować:

Remont ulicy Bytomskiej w pełni. Termin zakończenia prac uzależniony będzie od warunków

Autor: Martyna Urban

07/09/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon