Trwa 31. finał WOŚP w Piekarach Śląskich. Na drogi wyjechała mobilna skarbonka WOŚP

W niedzielę, 29 stycznia rozpoczął się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Piekarach Śląskich większość wydarzeń będzie odbywać się w Akademickim Zespole Szkół. W tym roku jednak pojawiła się nowa inicjatywa - mobilna skarbonka WOŚP, która jest ułatwieniem dla osób chcących wesprzeć Orkiestrę.

Rozpoczął się długo wyczekiwany 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W organizację akcji zaangażowało się ponad stu mieszkańców miasta. Jedną z ciekawszych inicjatyw w ramach finału jest "Mobilna Skarbonka WOŚP", która została zorganizowana przez piekarzankę Laurę Wesołowski.

Nie możesz trafić na wolontariuszy, nie możesz wyjść na miasto lub po prostu tak Ci wygodniej – zadzwoń po mobilną skarbonkę WOŚP - informuje Krzysztof Turzański, zastępca prezydenta miasta. - Wolontariuszka Laura Wesołowski podjedzie do Ciebie z puszką! Telefon: 662 584 857 - dodaje.

Harmonogram wydarzeń podczas niedzielnego finału WOŚP

O godzinie 15:00 w auli Akademickiego Zespołu Szkół rozpocznie się koncert na rzecz WOŚP. Wystąpią uczniowie AZS-u: Paulina Poremska, Emilia Franielczyk, Laura Gajowska, Karolina Zając, Julia Kozub, Mateusz Łapok. Akompaniować będzie Konrad Poremski.

Oprócz tego w trakcie akcji dzieci oraz młodzież zaprezentują swoje talenty:

  • Mateusz Deryło (MSP nr 5) zagra na fortepianie,
  • wychowankowie przedszkola nr 17 zagrają mini-przedstawienie,
  • Katarzyna Buk, Julia Wolfgarth i zespół Kahani zatańczą taniec indyjski,
  • wychowankowie MDK nr 2 przedstawią program muzyczny,
  • Katarzyna Bebiołka i zespół Morfeo zaprezentują występ taneczny,
  • Zespół Dęty TONATYLE zagra utwory z repertuaru muzyki rozrywkowej,
  • oraz wystąpi Aleksandra Nowosielska uczennica Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu.

W budynku szkoły 29 stycznia została uruchomiona kawiarenka, gdzie można napić się gorącej herbaty lub kawy oraz zakupić ciasta przygotowane przez darczyńców. Osoby bez identyfikatora wolontariusza mogą zakupić kiełbaskę, żurek lub bigos przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych z Piekar Śląskich. Ponadto sztab prowadzi licytacje gadżetów z logo 31. finału.

Oprócz występów artystycznych, w różnych częściach miasta odbywają się również imprezy towarzyszące, które są relacjonowane za pośrednictwem mediów społecznościowych piekarskiego AZS-u. W programie przewidziano m.in. pokaz treningu akrobatyki gimnastycznej UKS Orzeł Biały, treningu z siłowni Xtreme Fitness Gyms, pokazy udzielania pierwszej pomocy piekarskiej grupy WOPR itp.

Wiktor Leszczyński na Akademickich Mistrzostwach Świata w sprincie kajakowym

Może Cię zainteresować:

Piekarzanin mistrzem świata! Wielkie brawa dla Wiktora Leszczyńskiego

Autor: Urszula Gołkowska

20/09/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon