Trasa rowerowa powstanie w rejonie DW911. Ich budowa będzie trwać do końca 2024 roku

Urząd Miasta w Piekarach podpisał umowę na budowę połączenia pieszo – rowerowego w rejonie DW-911, ul. Miarki oraz ul. Podmiejskiej. Ponadto zagospodarowany zostanie teren w rejonie ul. Armii Krajowej, czyli parku międzyosiedlowego z pumptrackiem. Inwestycja ma zostać wykonana do końca 2024 roku.

Zdj. ilustracyjne/UM w Piekarach
Nowe ścieżki rowerowe powstaną w Piekarach Slaskich

Nowe ścieżki rowerowo-piesze powstaną w Piekarach

W piątek, 21 kwietnia piekarski magistrat podpisał umowę na budowę kolejnej ścieżki rowerowo-pieszej. Jej trasa zostanie wyznaczona przez ulice Miarki oraz Podmiejską. W ramach inwestycji wybudowana zostanie również sygnalizacja świetlna w rejonie: skrzyżowania ul. Roździeńskiego z ul. Bednorza, skrzyżowania Drogi Krajowej nr 94 z ul. Bednorza i ul. Harcerską oraz skrzyżowania Drogi Wojewódzkiej nr 911 z ul. Pod Lipami.

– Cieszę się, że w Piekarach Śląskich będą realizowane kolejne ważne inwestycje. Tak jak z panią prezydent Sławą Umińską-Duraj wyobrażam sobie współpracę ze wszystkimi gospodarzami miasta- jest ona po prostu wzorcowa. Gratuluję przygotowania dobrych wniosków i oczywiście życzę udanej realizacji prac – mówiła senator Dorota Tobiszowska obecna przy podpisaniu umowy.

Wykonawcą połączenia pieszo – rowerowego w rejonie DW-911 jest Hydrogop sp. z o.o. z Katowic. Na realizację firma będzie miała okres 18 miesięcy. Natomiast budowy sygnalizacji świetlnej podjęła się Inżynieria Ruchu Drogowego Sp. z o.o. z Częstochowy. Realizacja również potrwa 18 miesięcy.

W Piekarach powstanie pumptruck i miasteczko ruchu drogowego

Kolejną częścią projektu jest zakłada zagospodarowanie terenu przy ul. Armii Krajowej poprzez budowę pumptracka oraz miasteczka ruchu drogowego do nauki jazdy wraz z komunikacją wewnętrzną oraz budową elementów małej architektury.

- Rowerowy plac zabaw typu pumptrack będzie torem wykonanym w technologii lanego betonu, metodą torkretowania. Pumptrack składać się będzie z muld, zakrętów profilowanych oraz małych „hopek” ułożonych w takiej kolejności, aby umożliwić rozpędzenie i utrzymywanie prędkości bez pedałowania - informuje piekarski magistrat.

Z pumptracku będą mogły korzystać osoby w różnym wieku oraz o różnym stopniu wytrenowania. Realizatorem inwestycji została firma ALPA CONSULTING z Jawiszowic. Na realizację wykonawca będzie miał 14 miesięcy.

Łączny koszt trzech powyższych inwestycji wchodzących w skład projektu to blisko 23 mln złotych.

Budowa ścieżek rowerowych

Może Cię zainteresować:

Budowa ścieżek rowerowych jest na ukończeniu. Mieszkańcy narzekają na wycinkę drzew

Autor: Martyna Urban

09/08/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon