TOP 10 inwestycji na 2021 rok w Piekarach Śląskich

W najbliższych miesiącach, w naszym mieście realizowanych będzie wiele inwestycji. Oto 10 najgorętszych przedsięwzięć.

011podsumowanie

1. Basen, spa, strzelnica sportowa – miasto szuka projektanta

Ta wyczekiwana od lat przez mieszkańców Piekar Śląskich inwestycja, w końcu zostanie zrealizowana. Wreszcie udało się podjąć stosowne kroki i zabezpieczyć pieniądze w budżecie miasta na budowę kompleksu w systemie modułowym. Co to oznacza? Taka forma umożliwi korzystanie z poszczególnych obiektów jeszcze przed ukończeniem realizacji całej inwestycji – w pierwszej kolejności powstanie kryty basen pływacki wraz z ośmioma torami. Szczegóły na ten temat znajdziemy TUTAJ.

2. Zagospodarowanie parku międzyosiedlowego w Piekarach Śląskich

Ten kawałek zieleni w rejonie ulicy Armii Krajowej przejdzie sporą metamorfozę. Powstaną dwa pumptrucki, czyli tory przeznaczone do jazdy na rowerze, rolkach, hulajnogach czy deskorolkach. Oprócz tego projekt obejmie również budowę miasteczka rowerowego i rampy dla deskorolek – half pipe. Więcej informacji dotyczących parku międzyosiedlowego znajdziemy TUTAJ.

3. Tężnia solankowa w Piekarach Śląskich

W wielu okolicznych miastach ten obiekt cieszy się dużą popularnością. Początkowo ta duża drewniana konstrukcja, pod którą znajdował się basen z solnym roztworem służyła do zagęszczania solanki i produkcji soli jadalnej. Dopiero później odkryto niezwykłe właściwości prozdrowotne aerozolu, który unosił się wokół tężni. O tym, gdzie dokładnie powstanie obiekt dowiemy się TUTAJ.

4. Park w Brzezinach Śląskich miejscem rodzinnej rekreacji i wypoczynku

To kolejny projekt, który zdobył największą ilość głosów w Budżecie Obywatelskim. W Parku imienia Franciszka i Władysława Kotuchów, przy ul. Drzymały powstanie linowy plac zabaw oraz plac zabaw dla najmłodszych. Ponadto znajdzie się tam miejsce dla naszych czworonożnych przyjaciół – zostanie stworzony wybieg dla psów. O tym, co jeszcze obejmie przemiana parku w Brzezinach Śląskich przeczytamy TUTAJ.

5. Nowy obiekt dla drużyny DKS Czarni Kozłowa Góra

Miejsce, z którego obecnie korzystają piłkarze jest w nie najlepszym stanie. Obiekt przy ul. Pokoju 1 zostanie więc zburzony, a na jego miejscu powstanie dużo nowocześniejsze boisko oraz budynek, w którym znajdą się m.in. szatnie. Więcej szczegółów znajdziemy TUTAJ.

6. Kolejne placówki edukacyjne w Piekarach Śląskich przejdą metamorfozę

W ubiegłym roku wiele szkół podstawowych i przedszkoli przeszło remont. W 2021 roku miasto również nie zamierza próżnować w tej kwestii – właśnie ruszył przetarg na opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej dotyczącej termomodernizacji i modernizacji 5 placówek oświatowych. O tym, jakie szkoły i przedszkola zostaną wyremontowane przeczytamy TUTAJ.

7. Remont Urzędu Stanu Cywilnego w Piekarach Śląskich

Urząd Stanu Cywilnego w naszym mieście wkrótce przejdzie metamorfozę. Zaniedbaną jednostkę wyremontuje zabrzańska firma NEOtronic Sp. z o.o. – zwycięzca przetargu. Remont Urzędu Stanu Cywilnego przy ul. Bytomskiej 84 obejmie częściową modernizację piwnicy i piętra budynku, kompletny remont parteru oraz schodów wewnętrznych i zewnętrznych. Strefa obsługi klienta zmieni swoje oblicze: okna zostaną zamurowane, a ściana częściowo zburzona. Pełny harmonogram prac znajdziemy TUTAJ.

8. Nowe ścieżki rowerowe w Piekarach Śląskich

Ruszył przetarg na budowę zintegrowanego węzła przesiadkowego przy ulicy Papieża Jana Pawła II wraz ze ścieżkami rowerowymi. Cała inwestycja została podzielona na dwie części. Zakres prac dla obu etapów jest identyczny: rozbiórka krawężników i obrzeży, frezowanie istniejącej nawierzchni, a co najważniejsze budowa ścieżek rowerowych. Przez jakie ulice będą przebiegać trasy rowerowe? Przeczytamy o tym TUTAJ.

9. Nowe miejsca parkingowe na Osiedlu Powstańców Śląskich

Liczba samochodów w rodzinie rośnie, a miejsc postojowych nie przybywa. Ich mała ilość często prowadzi do incydentów niezgodnych z prawem – parkowania w miejscach niedozwolonych. Nasze miasto jednak cały czas stara się powiększać liczbę miejsc postojowych, przy jak najmniejszej ingerencji w tereny zielone. Przy jakiej ulicy powstaną nowe miejsca parkingowe? Informacje na ten temat znajdziemy TUTAJ.

10. Przejścia w Piekarach Śląskich zostaną doświetlone

By zwiększyć bezpieczeństwo w mieście, władze postanowiły doświetlić przejścia dla pieszych. Przetarg na wykonanie zamówienia ruszył. Listę miejsc, które zostaną doświetlone znajdziemy TUTAJ.

fot. bip.piekary.pl/pixabay.com

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

M m parkingi4

Więcej miejsc parkingowych w Piekarach Śląskich...

01deskorolka

Zagospodarowanie parku międzyosiedlowego w...

01tężnia Chorzów

Tężnia solankowa w Piekarach Śląskich – ruszył...

Zmarł Andrzej Kołodziejczyk

Nie żyje Andrzej Kołodziejczyk, kustosz Izby Regionalnej

Biedronka kasy 1 1

Biedronka przy Bytomskiej jest zamknięta

Alkohol

Wielkie zmiany w handlu w Piekarach Śląskich....