Śląska Policja
Zatrzymany sprawca kradzieży i podpalenia KS Orzeł Biały

To on okradł i podpalił siedzibę klubu Orzeł Biały i wyrządził szkody na 400 tys. zł. 26-latek zatrzymany

Policjanci kryminalni z Piekar Śląskich zatrzymali 26-latka, który jest podejrzany o podpalenie siedziby klubu sportowego Orzeł Biały oraz kradzież jego wyposażenia. Łączna wartość poniesionych strat została oszacowana na ponad 400 tysięcy złotych.

W zeszły piątek. 4 czerwca 2021 r. po godz. 6:00 dyżurny piekarskiej jednostki otrzymał zgłoszenie dotyczące dymu wydobywającego się z budynku klubu sportowego Orzeł Biały, mieszczącego się na terenie jednej z dzielnic Piekar Śląskich, Brzezinach Śląskich. 

Okradł, zdewastował i podpalił siedzibę KS Orzeł Biały w Piekarach Śląskich

Na miejscu policjanci zobaczyli liczne ślady włamania oraz potwierdzili fakt zadymienia wewnątrz budynku. Po interwencji miejscowych strażaków możliwe było wykonanie czynności procesowych. 

Wcześniej pisaliśmy: Nieznani sprawcy zdewastowali budynek Orła Białego 

Policjanci z Piekar Śląskich byli skuteczni w poszukiwaniu sprawcy dewastacji klubu sportowego. Już trzy dni po zdarzeniu zatrzymany został 26-letni mężczyzna. Odzyskano również część skradzionego mienia należącego do lokalnego klubu. Okazało się, że sprawca to mieszkaniec Piekar Śląskich. 

Wyrządził szkody na 400 tysięcy złotych

Z ustaleń śledczych wynika, że podejrzany włamał się do wnętrza budynku, skąd dokonał kradzieży, a następnie podpalił lokal, powodując straty sięgające przeszło 400 tys. złotych. 

Zatrzymany 26-latek usłyszał łącznie aż cztery zarzuty, dotyczące kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia. 

9 czerwca 2021 r. mieszkaniec Piekar Śląskich stanął przed sądem, który zadecydował, że wandal najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia.

Z kolei klub Orzeł Biały zorganizował zrzutkę na pokrycie strat spowodowanych przez wandala. 

czytaj dyskusję

czytaj więcej:Polecamy: