Zniszczony budynek Orła Białego

Nieznani sprawcy zdewastowali budynek Orła Białego

Nad ranem, 4 czerwca 2021 roku, policja przyjęła zgłoszenie dotyczące włamania do budynku klubu sportowego Orzeł Biały w Brzezinach Śląskich. Co wydarzyło się przy ul. Zofii Nałkowskiej?

Po przybyciu na miejsce, patrol zadecydował, że potrzebna będzie także interwencja straży pożarnej. W budynku tlił się dym. 

- Całe wnętrze było wypalone w środku. Najprawdopodobniej doszło do celowego zdarzenia. Nasze zastępy dogasiły miejsce. Zniszczenia były naprawdę spore - mówi mł. kpt. Arkadiusz Bryszkowski - rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piekarach Śląskich.

W październiku klub będzie obchodził swój jubileusz. Dzięki wielu staraniom, budynek przeszedł kompleksowy remont, jednak wszystko na marne...

Celowe działanie

Zdarzenie nie jest wynikiem przypadku losowego. Z budynku zniknęły m.in. miedziane rurki z kaloryferów, które mogły posłużyć jako łup złomiarzy. W budynku wybito także szyby. Wymalowane i odnowione z okazji 100-lecia klubu sale, uległy doszczętnemu zniszczeniu. Zostały podpalone. Sprawcy na miejsce przynieśli także butlę z gazem... 

- Wszystko jest zniszczone. Przynieśli butlę gazową i ona została w środku. My tu mamy centralne ogrzewanie, więc nie mamy w ogóle takich butli. Musieli ją rozkręcić i doszło do wybuchu… Ci sprawcy ją przynieśli, to było celowe działanie, włamanie. Jeśli ktoś przychodzi i nie kradnie nic chociażby z szatni zawodników tylko niszczy to wiadomo w jakim celu - mówi prezes klubu Tadeusz Wieczorek. 

W tej chwili, na miejscu trwają działania z udziałem śledczych, które pozwolą ustalić dokładne okoliczności zdarzenia. Każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje w tej sprawie, proszony jest o kontakt z policją. 

Zniszczony budynek Orła Białego

czytaj dyskusję

zobacz również:Polecamy: