Nieznani sprawcy zdewastowali budynek Orła Białego

Nad ranem, 4 czerwca 2021 roku, policja przyjęła zgłoszenie dotyczące włamania do budynku klubu sportowego Orzeł Biały w Brzezinach Śląskich. Co wydarzyło się przy ul. Zofii Nałkowskiej?

Po przybyciu na miejsce, patrol zadecydował, że potrzebna będzie także interwencja straży pożarnej. W budynku tlił się dym.

- Całe wnętrze było wypalone w środku. Najprawdopodobniej doszło do celowego zdarzenia. Nasze zastępy dogasiły miejsce. Zniszczenia były naprawdę spore - mówi mł. kpt. Arkadiusz Bryszkowski - rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piekarach Śląskich.

W październiku klub będzie obchodził swój jubileusz. Dzięki wielu staraniom, budynek przeszedł kompleksowy remont, jednak wszystko na marne...

Celowe działanie

Zdarzenie nie jest wynikiem przypadku losowego. Z budynku zniknęły m.in. miedziane rurki z kaloryferów, które mogły posłużyć jako łup złomiarzy. W budynku wybito także szyby. Wymalowane i odnowione z okazji 100-lecia klubu sale, uległy doszczętnemu zniszczeniu. Zostały podpalone. Sprawcy na miejsce przynieśli także butlę z gazem...

- Wszystko jest zniszczone. Przynieśli butlę gazową i ona została w środku. My tu mamy centralne ogrzewanie, więc nie mamy w ogóle takich butli. Musieli ją rozkręcić i doszło do wybuchu… Ci sprawcy ją przynieśli, to było celowe działanie, włamanie. Jeśli ktoś przychodzi i nie kradnie nic chociażby z szatni zawodników tylko niszczy to wiadomo w jakim celu - mówi prezes klubu Tadeusz Wieczorek.

W tej chwili, na miejscu trwają działania z udziałem śledczych, które pozwolą ustalić dokładne okoliczności zdarzenia. Każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje w tej sprawie, proszony jest o kontakt z policją.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Kolejne osoby zatrzymane

Piekarscy policjanci zatrzymali 5 osób poszukiwanych

Reanimacja kobiety

Piekarscy policjanci uratowali życie starszej kobiety

Pościg ulicami Chorzowa zakończony w Piekarach

Policyjny pościg ulicami trzech miast zakończony w Piekarach

Zwłoki mężczyzny na ul. Wyszyńskiego

W podcieniach domu przy ul. Wyszyńskiego znaleziono ciało

Zalania Piekary

Poważne skutki ulew także w Piekarach

Zderzenie busa z osobówką

Zderzenie busa z samochodem osobowym w Brzezinach Śląskich

Koniec z upomieniami. Policja wstawia mandaty za brak maseczki

Koniec z upomieniami. Teraz będą mandaty za brak maseczek