Teren przy dworcu przeszedł subtelną metamorfozę. Poprawiło się bezpieczeństwo pieszych

Zakład Gospodarki Komunalnej na prośbę pieszych przeprowadził nieznaczny remont. Na prośbę mieszkańców chodnik przy parkingu został przeniesiony o kilka metrów dalej. Nasadzono też tam dodatkową zieleń.

Krzysztof Turzański
Dworzec kolejowy

Zmiany w zagospodarowaniu przestrzeni na piekarskim dworcu

Zakład Gospodarki Komunalnej w Piekarach Śląskich postanowił zadbać o bezpieczeństwo pieszych. Na ich prośbę przeniósł chodnik pomiędzy sklepem Aldi a dworcem kolejowym, który dotychczas był położony w niewielkiej odległości od strefy parkowania autobusów.

- Zlikwidowane zostały barierki, które i tak wiecznie były uszkodzone. Chodnik przeniesiono dwa metry dalej w kierunku ul. Śląskiej, a w miejsce starego nasadzono trochę zieleni. Dodatkowo obecnie chodnik jest na poziomie parkingu Aldi, przez co łatwiejsza jest droga dla osób poruszających się na wózku - poinformował Damian Harazim, prowadzący stronę Foto Piekary Śląskie.

Subtelna modernizacja, która trwała kilka dni, została zakończona na początku sierpnia. Zmiany dostrzegli mieszkańcy, którzy pozytywnie ocenili efekt końcowy prac. - Żeby w tak przyspieszonym tempie, wyglądały pracę ,jak na tym odcinku, to kraj byłby piękny - komentuje internauta.

Młodzieży Dom Kultury

Może Cię zainteresować:

Młodzieżowy dom kultury przy ulicy Bytomskiej przechodzi renowację. Stanie się wizytówką miasta

Autor: Martyna Urban

08/08/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon