Sztangista z Piekar Śląskich zdobył złoty medal European Masters Games

Artur Borecki, czyli sztangista z Piekar Śląskich, zdobył złoty medal European Masters Games. Zawody odbyły się w Finlandii.

Artur borecki

Tegoroczne zawody European Masters Games odbyły się w Tampere (Findlandia), gdzie przyjechało około pięciu tysięcy zwodników z 77 krajów. Wśród nich znalazł się Artur Borecki z Piekar Śląskich. Sztangista wystartował w kategorii 102 kilogramów i zwyciężył! Zdobył złoty medal w podnoszeniu ciężarów.

Artur Borecki reprezentuje klub Transbed GKS Andaluzja, gdzie jest nie tylko zawodnikiem, ale również trenerem. Niedawno przywiózł do Piekar Śląskich srebrny medal z Mistrzostw Europy Masters w kategorii 109 kilogramów (M40).

- Wynik (102/125) 227 kilogramów w dwuboju może nie wyrywa z butów, ale jest to mój najlepszy wynik od zeszłorocznych Mistrzostw Europy w Raszynie, w których to zająłem najgorsze z możliwych, czyli czwarte miejsce. - napisał Artur Borecki w mediach społecznościowych.

- Szczególne słowa podziękowania kieruję do mojej żony. Jesteś dla mnie zawsze wsparciem, motywujesz do treningów. Szczególnie po zeszłorocznych Mistrzostwach Europy, kiedy najzwyczajniej miałem ochotę zrezygnować ze sportu - podkreślił.

Artur Borecki z Piekar

Może Cię zainteresować:

Mamy srebrnego medalistę mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów. To piekarzanin Artur Borecki

Autor: Martyna Urban

22/05/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon