Mamy srebrnego medalistę mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów. To piekarzanin Artur Borecki

Artur Borecki z Piekar Śląskich zdobył srebrny medal podczas Mistrzostw Europy w Podnoszeniu Ciężarów. Sportowiec wywalczył krążek w kategorii wagowej 109 kg w gr. wiekowej M40. Ponadto ciężarowiec poprawił swój zeszłoroczny wynik w dwuboju - łącznie 227 kilogramów.

Artur Borecki z Piekar srebrnym medalistą mistrzostw Europy

Od 12 do 21 maja 2023 r. w irlandzkim mieście Waterford odbyły się mistrzostwa Europy w podnoszeniu ciężarów. W zawodach jak co roku wystartował piekarski zawodnik i trener klubu Transbed GKS Andaluzja. Artur Borecki w piątek, 19 maja zdobył srebrny medal.

- W zakończonych wczoraj Mistrzostwach Europy Masters zdobyłem srebrny medal w kat. wagowej 109 kg w gr. wiekowej M40. Po zeszłorocznych ME, gdzie byłem czwarty, bardzo chciałem zdobyć medal w tym roku. Przygotowania do zawodów trzeba dzielić z pracą zawodową, więc czasem treningi trzeba robić późnym wieczorem lub w weekendy - tłumaczy Artur Borecki.

Ponadto piekarzanin pochwalił się, że poprawił zeszłoroczny wynik w dwuboju. - Wynik (102/125) 227 kg w dwuboju może nie wyrywa z butów , ale jest to mój najlepszy wynik od zeszłorocznych ME w Raszynie, w których to zająłem najgorsze z możliwych - IV miejsce - dodał.

Przypomnijmy, że to nie jedyny sukces piekarzanina. W 2021 roku podczas Mistrzostw Europy Masters w Podnoszeniu Ciężarów w Alkmaar w Holandii zdobył także srebrny medal.

Oprócz Artura Boreckiego w zawodach wystartował także Wojtek Borys. Zawodnik GKS Transbed Andaluzja w dwuboju uzyskał 208 kg (95/113) i zajął V miejsce w kat. 89 kg w grupie wiekowej M40. W porównaniu z zeszłorocznymi Mistrzostwami Wojciech Borys awansował o dwa miejsca oraz dźwignął o 13 kg więcej w dwuboju.