Strażacy i służby ratunkowe ćwiczyły na piekarskim wzgórzu

Uderzenie pioruna w rejonie kalwaryjskiego wzgórza, kilkadziesiąt osób poszkodowanych i pożar kościelnej wieży – takie punkty zawierał scenariusz ćwiczeń straży pożarnej i piekarskich służb zarządzania kryzysowego pod nazwą „Kalwaria 2023”.

Jednostki straży pożarnej z Piekar Śląskich (PSP i OSP), Chorzowa, Świętochłowic, Rudy Śląskiej, strażacy z komendy wojewódzkiej, piekarscy policjanci, strażnicy miejscy, ratownicy medyczni oraz urzędnicy z Wydziału Zarządzania Kryzysowego ratusza wzięli udział w ćwiczeniach „Kalwaria 2023”. Ich scenariusz zakładał, że podczas wycieczki szkolnej na wzgórze kalwaryjskie w jego pobliżu doszło do silnego wyładowania atmosferycznego skutkiem czego poszkodowanych zostało 35 dzieci oraz 2 nauczycieli, a na wieży kościoła wybuchnął pożar.

Trwające kilka godzin ćwiczenia to największe dotychczas tego typu przedsięwzięcie w Piekarach. W ich trakcie strażacy mieli ćwiczyć nadawanie priorytetów medycznych osobom poszkodowanym oraz podawanie środków gaśniczych w terenie z dużym przewyższeniem.

Ćwiczenia służb w Kopalni Guido i Sztolni Królowa Luiza

Może Cię zainteresować:

Ćwiczenia służb w Kopalni Guido i Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu

Autor: Michał Wroński

30/09/2022

Piekarska Niedziela Palmowa

Może Cię zainteresować:

Misterium Męki Pańskiej w Piekarach Śląskich. Wzgórzu Kalwaryjskim poświęcono palmy [ZDJĘCIA]

Autor: Martyna Urban

03/04/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon