Misterium Męki Pańskiej w Piekarach Śląskich. Wzgórzu Kalwaryjskim poświęcono palmy [ZDJĘCIA]

Przed Kalwarią Piekarską odbyło się Misterium Męki Pańskiej. Zgromadzeni wierni byli świadkami historycznej, biblijnej chwili - wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Pomimo niesprzyjającej pogody na Wzgórzu Kalwaryjskim pojawiło się wielu piekarzan.

W niedzielę, 2 kwietnia odbyło się Misterium Niedzieli Palmowej. W 2020 i 2021 roku ze względu na panującą pandemię COVID-19 uroczystość nie odbyła się. Na Wzgórzu Kalwaryjskim zorganizowana została inscenizacja biblijnej sceny - wjazdu Jezusa do Jerozolimy.

Niedziela Palmowa - początek Wielkiego Tygodnia

Uroczystość rozpoczęła się w niedzielę o godzinie 9.30. Piekarscy wierni odwzorowali historyczną scenę - wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Inscenizacja jest pamiątką przybycia zbawiciela do miasta kilka dni przed ukrzyżowaniem. Scenie towarzyszyły także inne biblijne wydarzenia, m.in. zdrowienie paralityka i wypędzenie przekupniów ze świątyni.

Po historycznej części o 10.30 rozpoczęła się część liturgiczna, czyli odczytywanie Ewangelii oraz poświęcenie palm - symbolu zwycięstwa i odradzającego się życia.

Natomiast w Wielki Piątek - 7 kwietnia o godzinie 8.00 odbędzie się Ciemna Jutrznia, czyli nabożeństwo liturgiczne. Godzinę później rozpoczną się gorzkie żale i towarzyszące mu kazanie pasyjne. Na Rajskim Placu o godzinie 15.00 odbędzie się Koronka do Bożego Miłosierdzia, natomiast Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o 18.30.

Niedziela palmowa Piekary Śląskie

Może Cię zainteresować:

Niedziela Palmowa w Piekarach Śląskich. Misterium odbyło się na Wzgórzu Kalwaryjskim

Autor: Martyna Urban

11/04/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon