Niedziela Palmowa w Piekarach Śląskich. Misterium odbyło się na Wzgórzu Kalwaryjskim

Na Wzgórzu Kalwaryjskim odbyło się Misterium Niedzieli Palmowej. Zgromadzeni wierni byli świadkami historycznej, biblijnej chwili - wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Na uroczystości pojawił się arcybiskup Adrian Galbas.

Po dwóch latach przerwy związanej z pandemią COVID-19 odbyło się Misterium Niedzieli Palmowej. Na Wzgórzu Kalwaryjskim zorganizowana została inscenizacja biblijnej sceny - wjazdu Jezusa do Jerozolimy.

Niedziela Palmowa - początek Wielkiego Tygodnia

Uroczystość rozpoczęła się w niedzielę o godzinie 9:30. Piekarscy wierni odwzorowali historyczną scenę - wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Inscenizacja jest pamiątką przybycia zbawiciela do miasta kilka dni przed ukrzyżowaniem. Scenie towarzyszyły także inne biblijne wydarzenia, m.in. zdrowienie paralityka i wypędzenie przekupniów ze świątyni.

Po historycznej części rozpoczęła się część liturgiczna, czyli odczytywanie Ewangelii oraz poświęcenie palm - symbolu zwycięstwa i odradzającego się życia.

- Kalwaryjską część obchodów zamknęła uroczysta procesja wszystkich zgromadzonych do Bazyliki Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja, gdzie została odprawiona msza święta w intencji parafian - wyjaśnia Karolina Wieczorek, pracowniczka biura prasowego Urzędu Miasta w Piekarach.

Subskrybuj piekary.info

google news icon