Strajk kobiet – wspólny przejazd piekarzanek i bytomianek już dzisiaj

Kobiety w całej Polsce strajkują od tygodnia. Manifestują, ponieważ nie zgadzają się z decyzją Trybunału Konstytucyjnego, która zabroniła kobietom aborcji w przypadku ciężkich i nieodwracalnych zmian płodu. Dzisiaj piekarskie i bytomskie kobiety zjednoczą siły i udadzą się w przejazd od Plejady do Kopca Wyzwolenia.

1straajk

Wspólna manifestacja kobiet z Bytomia i Piekar Śląskich

Kobiety nie ustępują i dalej walczą o swoje prawa. Dzisiaj odbędzie się przejazd z Bytomia do Piekar Śląskich. Protestujące spotkają się przy Plejadzie o godz. 18.00, następnie udadzą się ulicą Jana Nowaka-Jeziorańskiego, w kierunku Piekar Śląskich. Następnie przejadą ulicą Podmiejską i na skrzyżowaniu z KFC, skręcą w lewo w Obwodnicę Zachodnią. Kolejny etap trasy obejmuję ulicę Wyzwolenia, aż do Kopca Wyzwolenia, gdzie odbędzie się finał akcji.

- Pamiętajcie o tym aby mieć w aucie włączony live z przejazdu o ile jest to możliwe, aby informować nas o tym jak idzie wam z tyłu jazda oraz aby śledzić trase na bieżąco w razie nagłych zmian tras. Dzisiaj nasz live miał cudowna atmosferę, za co również ogromnie dziękuję - proszą organizatorki wydarzenia.

W naszym mieście wieczorne strajki odbywały się bez żadnych groźnych incydentów, jakich mogliśmy doświadczyć na innych manifestacjach w różnych miastach w Polsce. Kobiety przeszły spod Urzędu Miasta po biuro poselskie. Piekarzanki dumnie kroczyły ulicami miasta, reprezentując swoje stanowisko wobec ustawy aborcyjnej.

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego

Przypomnijmy, że kobiety w całej Polsce wyszły na ulice żeby wyrazić sprzeciw wobec decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który 22 października orzekł, że aborcja z powodu dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodna z konstytucją.

fot. Magdalena Grabowska

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Kacper Ś. po zatrzymaniu

Zabójstwo 13-latki z Bytomia. Rozpoczął się proces Kacpra Ś.

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

Policja

Poszukiwany listami gończymi po latach wpadł w...

M m m kwiaty 11 11 11

Święto Niepodległości w Piekarach Śląskich

12strajk

Strajki kobiet w Piekarach Śląskich – komentarz...

Protestttt

Lista hańby. Oto posłowie, którzy przyczynili...

21

Roboty drogowe w Piekarach. Pojawią się...