Stowarzyszenie Piekarskich Przyrodników uprzątnęło dolinę Brynicy. Znaleźli tam m.in. kosiarkę i misia

Piekarskie Stowarzyszenie Przyrodników postanowiło zadbać o stan doliny rzeki Brynica. W miniony weekend członkowie organizacji usunęli co najmniej kilkadziesiąt kilogramów odpadów z koryta rzeki. Wśród znalezionych śmieci znalazły się, między innymi sklepowy wózek, kosiarka oraz pluszowy miś. Współorganizatorem akcji była również "Bobrowniki Inicjatywa Społeczna".

Dolinca Brynicy zyskała estetyczny wygląd, a to dzięki działaniom Piekarskiego Stowarzyszenia Przyrodników. W sobotę, 18 marca członkowie organizacji postanowili uprzątnąć zaśmiecone koryto rzeki oddzielającej Górny Śląsk od Zagłębia, przepływającej przez Piekary, Wojkowice oraz Bobrowniki.

- Sklepowy wózek, kosiarka, wielki, pluszowy miś. Co łączy te przedmioty? Wszystkie one (i nie tylko one!) porzucone zalegały w dolinie Brynicy - informują przyrodnicy.

Wały Brynicy to popularne miejsce wybierane przez spacerowiczów

W akcji sprzątania doliny stowarzyszenie zostało wsparte przez piekarski urząd miasta oraz Zakład Gopodarki Komunalnej, który podstawił kontener oraz zapewnił worki na śmieci. Pomimo, że wały z obydwu stron wzdłuż Brynicy są popularnym miejscem wybieranym przez spacerowiczów, to kontener został zapełniony prawie w całości. Jak podkreślają członkowie stowarzyszenia taki stan rzeczy powinien dać do myślenia mieszkańcom miasta. - Nowych śmieci sukcesywnie przybywa, cierpi na tym wizerunek miasta i przyroda rzeki - zaznaczają przyrodnicy.

Współorganizatorem akcji była również "Bobrowniki Inicjatywa Społeczna", która wraz z piekarskim stowarzyszeniem wyławiała śmieci z koryta rzeki i zbierała odpady pozostawione wzdłuż Brynicy. - Dziękujemy za wszelkie wsparcie i ufamy, że trud włożony w uprzątnięcie doliny zmobilizuje osoby korzystające z terenu do większej dbałości o jego estetykę.

Brynica Piekary stan alarmowy

Może Cię zainteresować:

Przekroczony stan alarmowy na Brynicy. IMGW wydało ostrzeżenie hydrologiczne

Autor: Martyna Urban

20/02/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon