Przekroczony stan alarmowy na Brynicy. IMGW wydało ostrzeżenie hydrologiczne

IMGW Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie II stopnia, dotyczące przekroczenia stanów ostrzegawczych i zebrań. Komunikat dotyczy zlewni Małej Wisły, Przemszy (bez Białej Przemszy) oraz Soły. W zlewni Przemszy istnieje możliwość przekroczenia stanu alarmowego.

Brynica Piekary stan alarmowy

W niedzielę, 19 lutego Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dotyczące przekroczenia stanów ostrzegawczych na zlewni Przemszy.

- W związku z prognozowanymi kolejnymi opadami deszczu oraz spływem wody z topniejącej pokrywy śnieżnej, prognozowane są dalsze wzrosty poziomu wody, lokalnie powyżej stanów ostrzegawczych - informuje IMGW.

O godzinie 7.00 w poniedziałek, 20 lutego poziom Brynicy wynosił 203 cm, podczas gdy stan alarmowy zaczyna się od 200 cm, a ostrzegawczy od 180 cm.

Ostrzeżenie obowiązuje od 19 do 20 lutego. Dodatkowo IMGW wydało ostrzeżenie I stopnia w sąsiednim powiecie tarnogórskim oraz ośmiu miastach i powiatach woj. śląskiego dotyczące silnego wiatru. - Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 85 km/h, z zachodu - dodaje IMGW.

Brynica Piekary Slaskie Wojkowice

Może Cię zainteresować:

Ostrzeżenie o przekroczeniu stanu ostrzegawczego Brynicy. Powodem prognozowane intensywne opady

Autor: Martyna Urban

11/02/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon