Spotkanie autorskie z Navalem. W MDK odbędzie się premiera książki "Mój przyjaciel Drago"

W Miejskim Domu Kultury odbędzie się spotkanie autorskie. Podczas niego Naval będzie promował swoją najnowszą książkę pt. "Mój przyjaciel Drago". Publikacja jest zapisem przyjacielskiej rozmowy dwóch weteranów,

FB Naval
Naval

Spotkanie autorskie z Navalem w Miejskim Domu Kultury

W poniedziałek, 11 września odbędzie się spotkanie autorskie połączone z premierą nowej książki Navala pt. “Mój przyjaciel Drago”. Jego najnowsza publikacja to przyjacielska rozmowa dwóch weteranów, których los połączył na wojnie w Iraku i pozwolił im przetrwać najcięższą próbę. zarówno Naval jak i Drago będą uczestnikami spotkania.

- Pozycja to gotowy scenariusz na film, który mógłby stać się pewniakiem do hollywoodzkich Oscarów. Oczywiście zarówno Naval jak i Drago będą uczestnikami spotkania - podkreśla urząd miasta.

Tomek Dzieran “Drago” urodził się na początku lat 60., dzieciństwo przeżył w komunistycznej Polsce. Jak wielu młodych chłopców wolny czas spędzał na trenowaniu sztuk walki i ulicznych bijatykach. Zasmakował życia przemytnika opozycjonisty, nie miał sprecyzowanych marzeń.

W latach 80. przyłączył się do solidarnościowego podziemia, rozpowszechniał antykomunistyczną propagandę, uczestniczył w protestach. Podczas stanu wojennego został aresztowany, skazany i osadzony w reżimowym więzieniu dla więźniów politycznych, gdzie doznał tortur i przemocy. Nigdy jednak nie stracił nadziei ani wiary w swoją sprawę. W 1984 roku dostał bilet do USA – w jedną stronę.

Jest autorem książek "Przetrwać Belize", "Ostatnich gryzą psy", "Zatoka", "Camp Pozzi" oraz najnowszej "Chłopaki z Marsa. Grom – historia przyjaźni". Wystąpił też w roli prowadzącego program "Ekspedycja – odkrywcy drugiej natury" wyprodukowanego dla stacji Discovery Channel Polska.

Spotkanie autorskie z Dariuszem Gackiem

Może Cię zainteresować:

W Piekarach odbędzie się spotkanie z Dariuszem Gackiem. To współautor książki o Beskidzie Wyspowym

Autor: Redakcja

07/03/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon