Spółdzielczy Dom Kultury w Piekarach doceniony w Metropolii. SDK wyróżniono w sferze kultury

Katowice Miasto Ogrodów przygotowuje aplikację o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029. Pod uwagę brane są nie tylko Katowice ale cała Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. Jako pierwszy na szlaku kultury wybrany został Spółdzielczym Dom Kultury w Piekarach Śląskich.

KTW GZM 2029
SDK wyróżnione na tle śląska

SDK w Piekarach Śląskich wyróżniony na tle Metropolii

Instytucja Katowice Miasto Ogrodów wraz z Mobee Dick intensywnie pracuje nad planem rozwoju kulturowego Metropolia GZM. Na samym początku kulturowego szlaku instytucja odwiedziła Spółdzielczy Dom Kultury w Piekarach Śląskich, którego członkowie opowiedzieli o celu, który im przyświeca.

- Chcemy być hubem kulturalnym osadzonym bardzo blisko mieszkańca. Mamy takie możliwości infrastrukturalne. Jesteśmy umiejscowieni w centrum osiedli. Sądzę, że Metropolia ma największe szanse, żeby zostać Europejską Stolicą Kultury 2029. Ma świetne zaplecze infrastrukturalne w postaci miast, które posiadają jednostki kulturalne - podkreśla Łukasz Balczarek, kierownik SDK w Piekarach Śląskich.

Koordynatorka Projektu Piekarska Młodosfera - Ewelina Muszalska zaznacza, że w ramach inicjatywy grupa nawiązała kulturalną relację z SDK, ponieważ jest tam wielu mieszkańców, którzy szukają takiej stymulacji kulturalnej.

W wideo autorstwa instytucji Katowice Miasto Ogrodów wypowiedział się również Tomasz Stanik z Atomic Destination Team, który podkreślił, że dzięki SDK członkowie grupy mogą trenować i wspólnie spotkać się w jednym miejscu. Spółdzielczy Dom Kultury to nie tylko działalność taneczno-społeczna, ale także muzyczna, czego dobrym przykładem jest grupa Suzuki, której członkowie uczą się grać na skrzypcach.

Trio Mandili

Może Cię zainteresować:

Trio Mandili z Gruzji wystąpi w piekarskim SDK. Dochód zostanie przeznaczony na pomoc Ukrainie

Autor: Martyna Urban

03/07/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon