Trio Mandili z Gruzji wystąpi w piekarskim SDK. Dochód zostanie przeznaczony na pomoc Ukrainie

Gruzińskie artystki - Trio Mandili wystąpią z nowym programem w Spółdzielczym Domu Kultury. Koncert grupy można było obejrzeć już we wrześniu 2022 roku w Piekarach. Podobnie jak przed rokiem dochód zostanie przeznaczony na ofiary wojny w Ukrainie.

FB Trio Mandili
Trio Mandili

Trio Mandili wystąpi w Piekarach Śląskich

W niedzielę, 9 lipca na scenie w Spółdzielczym Domu Kultury będzie można obejrzeć występ gruzińskiej sensacji YouTube, czyli Trio Mandili, które w ostatnich tygodniach przebywają na światowej trasie koncertowej. Odwiedziły m.in.: Budapeszt, Izrael, Tel Aviv i Jerozolimę.

- Atak Rosji na Ukrainę dotknął grupę tak bardzo, że regularnie gra koncerty charytatywne, z których dochód w całości przeznaczony jest na pomoc potrzebującym ofiarom wojny z Ukrainy - tłumaczy SDK.

O godzinie 16.00 gruzińskie artystki zaprezentują swój nowy program. Bilety można zakupić online w cenie 70 zł, w dniu imprezy w cenie 80 zł. Liczba miejsc jest ograniczona.

Kim jest Trio Mandili?

Trio Mandili to gruziński żeński zespół wokalny założony w 2014 roku. Artystki wykonują pieśni z akompaniamentem tradycyjnego gruzińskiego instrumentu strunowego - panduri.

Początkowo zespół tworzyły Anna Chincharauli, Tatia Mgeladze i Shorena Tsiskarauli. Trio zyskało popularność po tym, jak w 2014 opublikowało w sieci śpiewaną podczas spaceru piosenkę, nakręconą telefonem komórkowym. Klip z gruzińską piosenką ludową „Apareka” został odtworzony kilka milionów razy w serwisie YouTube, a łączna liczba wyświetleń kanału przekroczyła 130 mln.

Trio Mandili

Może Cię zainteresować:

Charytatywny koncert Trio Mandili. Dochód zostanie przekazane na ukraińskich uchodźców

Autor: Martyna Urban

23/08/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon