Specjalny pokaz filmowy w Piekarach Śląskich. "Koniec świata Natalki" w Zaciszu

Biblioteka i kino z naszego miasta zapraszają na wyjątkowe spotkanie z dokumentem. Poznamy historię miejscowości Nieboczowy, która znika z powierzchni ziemi, a także jej dotychczasowych mieszkańców. Odbędzie się także spotkanie z twórcami filmu.

plakat filmowy
Piekary slaskie kino film

"Koniec świata Natalki" w Piekarach Śląskich

28 kwietnia (niedziela) w naszym mieście będzie można wziąć udział w kinematograficznym wydarzeniu. Wyświetlona zostanie produkcja o jednej ze śląskich wsi zniszczonych na potrzeby budowy zbiornika retencyjnego. Dokument odnosi się również do personalnej sytuacji mieszkańców. Premiera odbyła się 31 maja 2023 roku.

Natalka - rezolutna dziewięciolatka, narratorka tej śląskiej opowieści. Mieszka wraz z rodziną w małej wsi Nieboczowy, która w 2020 roku właściwie znika z mapy - wszyscy mieszkańcy zostają przesiedleni ze względu na przeznaczenie tych terenów na budowę zbiornika retencyjnego. Jako że rejony te często ulegały podtopieniom, po powodzi tysiąclecia na wieś zapadł wyrok. Mieszkańcy, których część spędziła w wiosce całe swoje życie, muszą opuścić domy, a one po opróżnieniu z całego dobytku zostają zrównane z ziemią. Dla niektórych to prywatny koniec świata - czytamy w opisie.

Wydarzenie odbędzie się 28 kwietnia w Kinie Zacisze w Piekarach Śląskich (ul. Bytomska 73). Seans rozpocznie się o godzinie 18:00. Po projekcji będzie mieć miejsce spotkanie z twórcami filmu. Pojawi się reżyserka i scenarzystka Anna Urbańczyk oraz aktorzy. Całość poprowadzi Łukasz Żywulski. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Dni Piekar Śląskich 2023

Może Cię zainteresować:

Dni Piekar Śląskich 2024. Znamy już tegorocznych artystów i plan imprezy. Ciekawi?

Autor: Urszula Gołkowska

17/03/2024

Piekary slaskie bieg anna brzezinska

Może Cię zainteresować:

Charytatywny event w Piekarach Śląskich. Uczestnicy pobiegną dla Anny Brzezińskiej

Autor: Urszula Gołkowska

10/04/2024

Subskrybuj piekary.info

google news icon