Seria zdarzeń drogowych w Piekarach Śląskich. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala

Sobota, 19 sierpnia obfitowała w interwencje policji. W ciągu kilku godzin do komendy wpłynęło kilkadziesiąt zgłoszeń. Dwa z nich dotyczyły zdarzeń drogowych. Na ulicy Wyszyńskiego został potrącony pieszy, a kilkadziesiąt minut później doszło do czołowego zdarzenia dwóch pojazdów na skrzyżowaniu ulic Ziętka z Jana Pawła II.

Damian Harazim
Wypadek Ziętka i Jana Pawła II

Dwa wypadki jednego dnia w Piekarach

Do pierwszego zdarzenia doszło kilka minut przed godziną 15.00 w sobotę, 19 sierpnia. 51-letni mężczyzna przechodząc przez oznakowane przejście dla pieszych na ulicy Wyszyńskiego, został potrącony przez 85-letniego kierującego kią.

- Pieszy został przetransportowany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. Mężczyzna był w stanie po spożyciu alkoholu - mówi mł. asp. Łukasz Czepkowski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich.

Natomiast do drugiego ze zdarzeń doszło na skrzyżowaniu ulic Ziętka i Jana Pawła II. 73-letnia kierująca toyotą yaris nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu, czym doprowadziła do czołowego zdarzenia z samochodem marki Daihatsu, za kierownicą którego siedział 51-letni mężczyzna. 52-letnia pasażerka poszkodowanego pojazdu, wskutek odniesionych obrażeń, została przewieziona do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Ulica Bytomska

Może Cię zainteresować:

Kolejny wypadek w Piekarach. Na ulicy Bytomskiej potrącony został starszy mężczyzna

Autor: Martyna Urban

07/07/2023

Wypadek Piekary jana pawła

Może Cię zainteresować:

Wypadek radiowozu policyjnego w Piekarach. Dwóch funkcjonariuszy trafiło do szpitala

Autor: Martyna Urban

01/08/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon