Seria włamań na terenie Piekar Śląskich. To starty wysokości kilku tysięcy złotych

Piekarscy policjanci ostrzegają przed grasującymi na terenie miasta włamywaczami. W minionym tygodniu służby interweniowały na terenie osiedla Andaluzja oraz Sowińskiego. Łączna wartość strat to kilka tysięcy złotych.

Zdj. ilustracyjne
Włamania Piekary

W minionym tygodniu na terenie Piekar doszło do dwóch włamań. Pierwsze z nich miało miejsce w czwartek, 5 stycznia na osiedlu Sowińskiego, natomiast w piątek, 6 stycznia na os. Andaluzja.

- Straty wyceniono łącznie na kilka tysięcy złotych - wyjaśnia mł. asp. Łukasz Czepkowski, rzecznik prasowy piekarskiej policji. - Włamywacze by wejść do mieszkań wykorzystywali drzwi balkonowe - dodaje.

Policjanci proszą o wzmożoną czujność

Z mieszkań wykradziono gotówkę, złotą biżuterię oraz inne wartościowe przedmioty. Policjanci ostrzegają, że złodzieje wykorzystują nieuwagę właścicieli, ich nieobecność lub sprzyjające włamaniom okoliczności takie, jak szybciej zapadający zmrok, pogoda lub słabe zabezpieczenie pomieszczeń.

- Kiedy podczas nieobecności sąsiada usłyszymy hałas w jego mieszkaniu, zobaczymy nieznajomego próbującego otworzyć jego drzwi, zauważymy podejrzanie zachowujące się osoby na klatce schodowej lub na parkingu - nie wahajmy się natychmiast poinformować o tym policję - dodaje rzecznik.

Akcja trzeźwość

Może Cię zainteresować:

Noworoczne podsumowanie w Piekarach Śląskich. Policjanci zatrzymali poszukiwanego Holendra

Autor: Martyna Urban

02/01/2023

Piekary śląskie policja

Może Cię zainteresować:

Policjanci zabezpieczyli ponad 1300 działek dilerskich narkotyków. Trzy osoby zatrzymane

Autor: Redakcja

21/12/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon