Ruszyły zapisy na Nocną ZaDyszkę i Piekarski Półmaraton. Główną nagrodą biegu będzie wycieczka

Po raz czwarty w Piekarach odbędzie się PKO Piekarski Półmaraton połączony z Nocną zaDyszką. Tym razem biegacze staną do rywalizacji w sobotę, 22 lipca. Sportowcy wystartują z terenu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Olimpijskiej 3.

UM w Piekarach
4 Piekarski Półmaraton odbedzie sie w lipcu 2023

Już po raz czwarty biegacze z Piekar Śląskich i okolic zmierzą się w piekarskim półmaratonie. Wydarzanie, jak w roku poprzednim, zostanie połączone z Nocną ZaDyszką. W sobotę, 22 lipca o godzinie 21.00 biegacze zgromadzą się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Olimpijskiej 3, by wziąć udział w sportowych zmaganiach.

- Uczestnicy wydarzenia będą mogli wystartować zarówno w zawodach na dystansie 21,0975 km (Piekarski Półmaraton), jak i w towarzyszącym im biegu pod nazwą Nocna zaDyszka, którego dystans wyniesie 10 km. Podczas imprezy w godzinach popołudniowych przewidywane są również konkurencje biegowe dla najmłodszych pasjonatów sportu - informuje MOSiR w Piekarach Śląskich.

Ceny opłat startowych uzależnione są od daty zakupu

Podobnie jak w roku 2022 roku wysokość opłaty startowe wniesionej za udział w biegu uzależniona jest od daty jej wniesienia. I tak:

 • Do 22 maja za udział w półmaratonie lub nocnej zadyszce należy zapłacić 80 zł, a mieszkańcy Piekar 65 zł,
 • Między 23 maja a 22 czerwca za udział w półmaratonie lub nocnej zadyszce należy zapłacić 90 zł, a mieszkańcy miasta 80 zł,
 • Natomiast od 23 czerwca do 17 lipca za udział w półmaratonie lub nocnej zadyszce należy zapłacić 99 zł.

W cenie opłaty startowej uwzględniono pakiet podstawowy, w którego skład wchodzą: numer startowy, elektroniczny pomiar czasu, medal, opiekę medyczną, posiłek po biegu, dodatkowe niespodzianki od Organizatorów i Partnerów, możliwość skorzystania z depozytu, punktu odżywczego oraz 2 punktów z wodą na trasie biegu. Natomiast pakiet z koszulką jest płatny dodatkowo 45 zł.

Nagrody w 4. Piekarskim Półmaratonie i Nocnej ZaDyszce

Dla miejsc od I do III (na poszczególnych dystansach i z podziałem na płeć) w ramach Mistrzostw Piekar Śląskich, przewidziane są nagrody finansowe w wymiarze:

 • Piekarski Półmaraton:
  - I miejsce – 300 zł oraz pamiątkowa statuetka,
  - II miejsce – 200 zł oraz pamiątkowa statuetka,
  - III miejsce – 100 zł oraz pamiątkowa statuetka,
 • Nocna ZaDyszka:
  - I miejsce – 300 zł oraz pamiątkowa statuetka,
  - II miejsce – 200 zł oraz pamiątkowa statuetka,
 • - III miejsce – 100 zł oraz pamiątkowa statuetka.

Dodatkowo wśród uczestników, którzy ukończą rywalizację zostanie wylosowana nagroda, którą jest wycieczka dla 2 osób, ufundowana przez Miejskie Centrum Informacji i Turystyki z Piekar Śląskich.4 PKO Piekarski Półmaraton jest trzecim z biegów realizowanych w 2023 roku w ramach PKO Korony Śląskich Półmaratonów. Regulamin zawodów jest dostępny tutaj.

Piekarski Półmaraton 2022

Może Cię zainteresować:

Piekarski Półmaraton odbędzie się za 12 tygodni. Główną nagrodą będzie wycieczka do Włoch

Autor: Martyna Urban

29/04/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon