Piekarski Półmaraton odbędzie się za 12 tygodni. Główną nagrodą będzie wycieczka do Włoch

23 lipca 2022 roku odbędzie się trzecia edycja Piekarskiego Półmaratonu, Nocnej zaDyszki oraz Marszu NW. Biegacze rozpoczną rywalizację na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Olimpijskiej 3.

UM Piekary
Piekarski Półmaraton 2022

W sobotę, 23 lipca setki biegaczy wyruszy do biegu po ulicach Piekar. O godzinie 21 sportowcy wyruszą ze stadionu MOSiR przy ulicy Olimpijskiej 3.

- Uczestnicy wydarzenia będą mogli wystartować zarówno w zawodach na dystansie 21,0975 km, jak i w towarzyszącym im biegu pod nazwą Nocna zaDyszka, którego dystans wyniesie 10 km, oraz w zawodach Nordic Walking, jakie rozstrzygnięte zostaną na odcinku 8 km - informuje Wojciech Maćkowski, rzecznik prasowy UM.

W godzinach popołudniowych podczas imprezy przewidywane są również konkurencje biegowe dla najmłodszych pasjonatów sportu. Chętni do udziału mogą zapisać się poprzez stronę internetową.

Wycieczka do Włoch i nagrody pieniężne

Wśród uczestników rywalizacji, którzy ukończą zmagania rozlosowane zostaną:

  • wycieczka dla 2 osób do Włoch, ufundowana przez Miejskie Centrum Informacji i Turystyki z Piekar Śląskich,
  • samochód na weekend ufundowany przez Skoda Auto Śliwka,
  • nagrody pieniężne - konkretne kwoty są opisane w regulaminie zawodów.

Wysokość opłaty startowej uwarunkowana jest czasem jej dokonania -kwota płatność do 23 maja wynosi 70 zł, do 23 czerwca 85 zł, do 13 lipca 90 zł, do dnia zawodów 110 zł. W ramach tej opłaty każdy uczestnik otrzyma:

  • Pakiet podstawowy zawiera: numer startowy, elektroniczny pomiar czasu, medal, opiekę medyczną, posiłek po biegu, dodatkowe niespodzianki od Organizatorów i Partnerów, możliwość skorzystania z depozytu, punktu odżywczego oraz 2 punktów z wodą na trasie biegu,
  • Pakiet z koszulką zawiera: całą zawartość ujętą w pakiecie podstawowym wraz z pamiątkową koszulką.

Subskrybuj piekary.info

google news icon