Ruszyła kolejna Piekarska Wymiana Ciepła! Wieszaki już czekają na dworcu autobusowym

Mroźne dni dały o sobie znać, jednak dzięki inicjatywie z naszego miasta ta zima może być łagodniejsza dla wielu potrzebujących osób. Na Osiedlu Wieczorka znów pojawiło się stoisko, gdzie bezpłatnie można zaopatrzyć się w kurtki i inne ciepłe ubrania.

Daniel Pliszka
Piekarska wymiana ciepla 2023

Piekarska Wymiana Ciepła 2023

- Nadeszły chłodne dni i noce, deszcz nie odpuszcza, za niedługo spadanie śnieg… i będzie zima! - zapowiada radny miejski Daniel Pliszka. - Piekarska Wymiana Ciepła to akcja polegająca na możliwości pozostawienia lub zabrania ciepłej odzieży, która może pomóc wielu osobom przetrwać najchłodniejszy czas w roku - tłumaczy.

Jak to działa? Bardzo łatwo! Na dworcu autobusowym na Osiedlu Wieczorka pojawiło się specjalnie oznaczone stoisko z wieszakami. Jeśli w naszych szafach zalegają ciepłe ubrania, których i tak nie będziemy już nosić - warto oddać je właśnie w to miejsce. Z kolei każdy potrzebujący może skorzystać bezpłatnie ze zgromadzonej tam odzieży. W punkcie zbierane są:

  • kurtki,
  • polary,
  • swetry,
  • szaliki,
  • rękawiczki,
  • czapki.

Inne ubrania można zostawiać w Centrum Usług Społecznych (ul. Kusocińskiego 4, Piekary Śląskie). Przynoszona odzież powinna być czysta i niezniszczona, ponieważ przynosimy ją w ramach zbiórki charytatywnej, nie w zastępstwie wyrzucania starych przedmiotów. Koordynatorzy proszą też o szanowanie dworcowego wieszaka oraz ubrań, które się tam znajdują. Punkt zbiórki będzie na bieżąco kontrolowany, jest także monitorowany.

Piekary slaskie turniej charytatywny

Może Cię zainteresować:

"Gramy dla Nikosia" - Charytatywny Turniej Piłki Nożnej w Piekarach Śląskich

Autor: Urszula Gołkowska

08/11/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon