Ruszają przetargi na rozbiórkę szybów KWK Piekary I oraz Julian II. Prace zakończą się w tym roku

Spółka Restrukturyzacji Kopalń ogłosiła przetarg na likwidację wież nadszybia Szybów SRK oddziału KWK „Piekary I” oraz likwidację obiektów budowlanych stacji wentylatorów głównych przy szybie „Julian II". Termin otwarcia ofert startuje kolejno: 22 i 27 czerwca.

Piekary Śląskie z lotu ptaka - Gryfny Fliger
KWK Julian trwa wyburzanie

Historia kopalni, której historia sięga 1954 roku dobiega końca. SRK ogłosiła przetarg na likwidację szybu KWK "Piekary I" oraz stacji wentylatorów przy szybie "Julian II".

2 miesiące na wykonanie prac od momentu przekazania placu do budowy

Pierwszy przetarg został podzielony na dwie części. Pierwsza z nich dotyczy likwidacji wieży nadszybia szybu II, a druga szybu IV Oddziału KWK "Piekary I". Zgodnie z założeniami określonymi w ofercie prace rozbiórkowe obu obiektów wycenione zostały na 700 tys. zł brutto. Wykonawca, który podejmie się prac, musi być w posiadaniu ciężkiego sprzętu, jak koparki czy ładowarki.

Wykonawca, który będzie chciał podjąć się zadania jest zobowiązany do wpłacenia wadium w wysokości 17 tys. zł za pierwszą część oferty oraz 22 tys. za drugą. Termin wpłat został wyznaczony przed upływem terminu składania ofert, tj. 22 czerwca do godziny 8. Rozstrzygnięcie przetargu nastąpi 21 lipca. Natomiast termin zakończenia prac wyznaczony został na maksymalnie dwa miesiące od momentu przekazania placu do budowy. W związku z czym przewidywane zakończenie prac rozbiórkowych nastąpi jeszcze w tym roku.

"Julian II" do rozbiórki

Drugim ogłoszonym przetargiem jest likwidacja obiektów budowlanych stacji wentylatorów głównych przy szybie „Julian II”. W tym przypadku przewiduje się zakończenie prac maksymalnie do 31 października, gdyż plac budowy musi zostać przekazany 14 dni od daty podpisania, czyli 19 lipca. Ponadto wykonawca ma 90 dni na zakończenie prac.

Wykonawca, który podejmie się zadania jest zobowiązany do wpłacenia wadium w wysokości 13 tys. zł w terminie do 27 czerwca 8 rano, czyli przed upływem terminu składania ofert. W zakres oferty wchodzi rozbiórka:

  • budynku wentylatora,
  • budynku rezerw wentylatora,
  • kanału żelbetowego wentylatora,
  • kanału wentylatora przy szybie II.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Tajemniczy mustang w Piekarach Wieczorka

Kierowca mustanga postanowił zaparkować na trawniku

Zakaz parkowania przy blokach

Przy blokach na os. Wieczorka postawiono słupki

Park międzyosiedlowy na Osiedlu Wieczorka

Na Osiedlu Wieczorka Powstanie park międzyosiedlowy

Nowe sztanie dla uczniów MSP 11

Rusza zbiórka na remont szatni w MSP nr 11

Remont Radzionkowskiej Piekary

Remonty dróg w mieście za 25 milionów złotych już wkrótce

AZS

Wybór szkoły ponadpodstawowej

Odznaczeni Krzyżem Wolności i Solidarności

Odznaczenia dla byłych pracowników KWK "Julian"