Ruszają prace przy ul. Ziętka 29. Mieszkańcy mogą się przygotować na duże zmiany

Urząd Miasta ogłasza początek dużej inwestycji. Przemianę przejdzie obiekt przy ul. Ziętka 29. Prace zakończą się do połowy roku, a wtedy budynek ma m.in. zyskać ładniejszą elewację.

UM Piekary Śląskie
Zietka 29 termomodernizacja piekary

Rozpoczyna się termomodernizacja

Tą wiadomością mogą się już cieszyć mieszkańcy jednego z obiektów w Piekarach Śląskich. Zakład Gospodarki Mieszkaniowej rozpoczyna działania w zakresie inwestycji mającej na celu lepszy obieg ciepła w budynku. Wartość całego zadania wyniesie 1 294 543,77 zł. Na ten cel udało się pozyskać dotację w wysokości 25% kosztów kwalifikowanych. Wsparcie zostało przekazane w ramach premii remontowej przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Dzięki realizacji projektu wiele się zmieni. Urząd Miasta zapowiada: przygotowanie wejść do budynku – odcinek od wejścia do połączenia z chodnikiem głównym, zadbanie o nowe pokrycie dachowe za pomocą dwuwarstwowego pokrycia papą termozgrzewalną, a także ocieplenie ścian zewnętrznych budynku i wykonanie nowej elewacji. To jeszcze nie wszystko.

- Ociepleniu poddane zostaną także ściany cokołu i ościeża okienne oraz drzwiowe. Remont przejdą również kominy. Mieszkańcy będą mieli także wyremontowane balkony. Tu wykonana zostanie izolacja pozioma wraz z ułożeniem płytek gresowych mrozoodpornych i antypoślizgowych. Piwnice i strych zaś będą miały wymienioną stolarkę okienną. Na zakończenie planuje się montaż systemu monitoringu na elewacji budynku oraz wykonanie zbiorczej instalacji antenowej - wyliczają urzędnicy.

Na efekt finalny nie trzeba długo czekać. Prace mają być gotowe do końca II kwartału.

Mdk2 po remoncie 2024 1

Może Cię zainteresować:

Młodzieżowy Dom Kultury w Piekarach Śląskich po remoncie. Przebudowa kosztowała prawie 6,6 mln zł

Autor: Redakcja

12/02/2024

Subskrybuj piekary.info

google news icon