Rusza budowa nowego połączenia pieszo-rowerowego. Zmiany w ruchu wprowadzono w rejonie DW911

Piekarski magistrat poinformował o zmianach w organizacji ruchu. W związku z budową połączenia pieszo-rowerowego w rejonie DW911, Karola Miarki oraz Podmiejskiej kierowcy muszą stosować się do tymczasowego oznakowania.

Krzysztof Turzański
Budowa na ul Podmiejskiej

Zmiany w organizacji ruchu

W poniedziałek, 10 lipca Urząd Miasta Piekary Śląskie poinformował o wprowadzeniu czasowych zmian w organizacji ruchu.

- W związku z inwestycją pn.: “Budowa połączenia pieszo – rowerowego w rejonie DW-911, ulicy Karola Miarki oraz ulicy Podmiejskiej na terenie Piekar Śląskich” informujemy o wprowadzeniu czasowej organizacji ruchu od dnia 10.07.2023 r. - informuje piekarski magistrat.

Nowe połączenie pieszo-rowerowe w Piekarach

Prace wchodzą w skład inwestycji budowy połączenia pieszo – rowerowego w rejonie DW-911, ul. Karola Miarki i ul. Podmiejskiej. Na wykonawcę wybrano firmę Hydrogop sp. z o.o. z Katowic. W ramach inwestycji wybudowane zostaną chodniki i ścieżki rowerowe na ulicach Miarki i Podmiejskiej wraz z przejściem przez skrzyżowanie z DW-911. Przebudowane zostaną też fragmenty powyższych ulic. Na realizację wykonawca będzie miał okres 18 miesięcy. Inwestycja pochłonie 15 milionów złotych.

Sygnalizacja świetlna zostanie wybudowana w rejonie: skrzyżowania ul. Roździeńskiego z ul. Bednorza, skrzyżowania Drogi Krajowej nr 94 z ul. Bednorza i ul. Harcerską oraz skrzyżowania Drogi Wojewódzkiej nr 911 z ul. Pod Lipami. Powyższe prace pochłoną kwotę 984 tys. zł zaś inwestorem będzie Inżynieria Ruchu Drogowego Sp. z o.o. z Częstochowy. Także w tym wypadku wykonawstwo potrwa 18 miesięcy.

Autostrada A1 Piekary

Może Cię zainteresować:

Rozpoczęły się prace na odcinku A1 Pyrzowice-Piekary. "Fale Dunaju" znikną na stałe?

Autor: Martyna Urban

03/07/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon