Rusza akcja "Piekarski Paragon". Osoby w potrzebie mogą bezpłatnie otrzymać żywność

W Piekarach Śląskich ruszyła akcja "Piekarski Paragon". Inicjatywa zorganizowana wspólnie przez radnych i mieszkańców ma wesprzeć osoby w potrzebie. Polega na tym, że mieszkaniec kupuje dowolne produkty w piekarni, a następnie zostawia paragon na tablicy korkowej. Osoba w potrzebie może wybrać, których produktów najbardziej potrzebuje.

Piekarski radny - Daniel Pliszka wraz z pomysłodawczynią - Ewą Krawczyk postanowili wdrożyć w życie akcję "Piekarski Paragon. Inicjatywa ma wesprzeć osoby w potrzebie.

- Akcja ta ma na celu pomoc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Jednocześnie, dzięki takiej formie pomocy, osoby te nie muszą prosić bezpośrednio o wsparcie, co dla wielu z nich jest ważne ze względu na poczucie wstydu lub zależność - podkreśla Daniel Pliszka, organizator.

W Piekarach rusza akcja "Piekarski Paragon"

Inicjatywa polega na tym, że osoba, która chce pomóc innym kupuje pieczywo lub wyrób cukierniczy w jednej z Piekarni Tradycja Piekary Śląskie i otrzymuje za nie paragon. Następnie potwierdzenie zostaje przypięte do specjalnej tablicy korkowej, która znajduje się na ścianie piekarni. Osoba potrzebująca może przyjść do piekarni, odpiąć paragon z tablicy i wymienić go na bochenek pieczywa bez ponoszenia kosztów.

Lokalizacje piekarni, w których można zakupić żywność dla potrzebujących:

  • Piekarnia-Cukiernia Tradycja ul. Tarnogórska 45, Piekary Śląskie - Kozłowa Góra,
  • Piekarnia-Cukiernia Tradycja ul. Franciszka Kotuchy 25, Piekary Śląskie - Brzeziny,
  • Piekarnia-Cukiernia Tradycja ul. Szpaków 22, Piekary Śląskie - Osiedle Lipka,
  • Piekarnia-Cukiernia Tradycja ul. Konstytucji 3 Maja 38, Piekary Śląskie - Osiedle Wieczorka,
  • Piekarnia-Cukiernia Tradycja Osiedle Andaluzja 13, Piekary Śląskie - Kamień.

Organizatorem akcji jest radny Daniel Pliszka. Pomysłodawczynią jest Ewa Krawczyk. Wsparcie w zakupie i logistyce udzielili radny Łukasz Ściebiorowski, Przewodniczący Rady Miasta radny Tomasz Wesołowski oraz mieszkańcy Marian Szmidt, Ewelina Kocjan-Gałuszka oraz Ewa Krawczyk.

Bajeczni adwokaci piekary śląskie

Może Cię zainteresować:

Akcja "Bajeczni Adwokaci" w Piekarach Śląskich. Prawnicy odwiedzają szkołę i przedszkole

Autor: Urszula Gołkowska

25/04/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon