Akcja "Bajeczni Adwokaci" w Piekarach Śląskich. Prawnicy odwiedzają szkołę i przedszkole

Dwie piekarskie placówki biorą udział w ogólnopolskiej inicjatywie organizowanej przez Naczelną Radę Adwokacką. Dzieci usłyszą bajkę, wezmą udział w grze i przymierzą togę.

Katolicka Szkoła Podstawowa w Piekarach Śl. SRK AK
Bajeczni adwokaci piekary śląskie

"Bajeczni Adwokaci" w Piekarach Śląskich

Akcja trwa w całym kraju. W kwietniu prawnicy odwiedzają przedszkola oraz klasy I-III szkół podstawowych. Podczas zajęć z maluchami i uczniami opowiadają o zawodzie adwokata, mierzą się z pytaniami, a także promują czytelnictwo. Goście prezentują książkę "Leśne sprawy Misia Adwokata", przeprowadzają quiz, odpowiadają na pytania uczestników, pokazują prawdziwą togę, a na pożegnanie pozostawiają gadżety.

Przedsięwzięcie odbywa się także w Piekarach Śląskich. W najbliższy czwartek, 27 kwietnia, adwokat odwiedzi maluchy z Miejskiego Przedszkola nr 7. W placówce przy ulicy Hallera pojawi się reprezentacja Kancelarii Adwokackiej mieszczącej się przy ul. Bytomskiej 136/1. Odbędą się dwie tury zajęć - z grupą starszą i młodszą.

- W trakcie spotkania z dziećmi odczytamy najmłodszym książeczkę pt. "Przygody Misia Adwokata", opowiemy o zawodzie adwokata, pozostawimy w przedszkolu materiały przygotowane przez NRA (kolorowanki, zakładki, książeczki) - podaje kancelaria.

Podobną przygodę przeżyły dzieci z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Piekarach Śląskich. Na początku kwietnia klasy I-III odwiedził adwokat Mateusz Mania.

Subskrybuj piekary.info

google news icon