Rozpoczęły się prace przy ulicy Podmiejskiej. Powstaną tam ścieżka rowerowa oraz chodnik

Przy ulicy Podmiejskiej ruszyły prace budowlane. Powstanie tam chodnik oraz ścieżka rowerowa z przejściem na DW911. Dzięki inwestycji możliwy będzie przejazd i bezpieczne przejście z centrum Piekar do strefy ekonomicznej.

Krzysztof Turzański
Budowa na ul Podmiejskiej

Ruszyły prace budowlane na ulicy Podmiejskiej w Piekarach

Ruszyła długo wyczekiwana budowa na ulicy Podmiejskiej. Umowa na ten projekt została podpisana w drugiej połowie kwietnia 2023 roku.

– Cieszę się, że w Piekarach Śląskich będą realizowane kolejne ważne inwestycje. Tak jak z panią prezydent Sławą Umińską-Duraj wyobrażam sobie współpracę ze wszystkimi gospodarzami miast – jest ona po prostu wzorcowa. Gratuluję przygotowania dobrych wniosków i oczywiście życzę udanej realizacji prac – podsumowała po podpisaniu senator Dorota Tobiszowska.

Prace wchodzą w skład inwestycji budowy połączenia pieszo – rowerowego w rejonie DW-911, ul. Karola Miarki i ul. Podmiejskiej. Na wykonawcę wybrano firmę Hydrogop sp. z o.o. z Katowic. W ramach inwestycji wybudowane zostaną chodniki i ścieżki rowerowe na ulicach Miarki i Podmiejskiej wraz z przejściem przez skrzyżowanie z DW-911. Przebudowane zostaną też fragmenty powyższych ulic. Na realizację wykonawca będzie miał okres 18 miesięcy. Inwestycja pochłonie 15 milionów złotych.

Sygnalizacja świetlna zostanie wybudowana w rejonie: skrzyżowania ul. Roździeńskiego z ul. Bednorza, skrzyżowania Drogi Krajowej nr 94 z ul. Bednorza i ul. Harcerską oraz skrzyżowania Drogi Wojewódzkiej nr 911 z ul. Pod Lipami. Powyższe prace pochłoną kwotę 984 tys. zł zaś inwestorem będzie Inżynieria Ruchu Drogowego Sp. z o.o. z Częstochowy. Także w tym wypadku wykonawstwo potrwa 18 miesięcy.

Wypadek Piekary Śląskie

Może Cię zainteresować:

Potrącenie na przejściu dla pieszych na ulicy Podmiejskiej w Piekarach Śląskich

Autor: Redakcja

11/03/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon