Potrącenie na przejściu dla pieszych na ulicy Podmiejskiej w Piekarach Śląskich

W piątek, 11 marca 2022 r., w godzinach porannych doszło do potrącenia pieszego, który przechodził przez przejście dla pieszych. Poszkodowany trafił do Szpitala Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich.

KMP Piekary Śląskie
Wypadek Piekary Śląskie
112

Może Cię zainteresować:

Poszukiwany wpadł… przez brak maseczki

Autor: Redakcja

10/03/2022

Do wypadku doszło przed godziną 6.00 na ulicy Podmiejskiej w Piekarach Śląskich. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca mazdą 60-letnia mieszkanka Piekar jadąc w kierunku Bytomia, potrąciła przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych 60-letniego mieszkańca Bytomia.

Ze względy na doznane obrażenia potrącony mężczyzna został przewieziony do szpitala. Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśniają piekarscy policjanci.

– Pamiętajmy przechodząc przez jezdnię, aby upewnić się, że kierujący nas widzi, zmniejszył prędkość i zatrzymał się celem ustąpienia pierwszeństwa. Zachęcamy również do noszenie elementów odblaskowych, dzięki którym każdy niechroniony uczestnik ruchu drogowego jest widoczny i tym samym bezpieczny. Apelujemy do kierujących o zwiększenie czujności za kierownicą, szczególnie w rejonach przejść dla pieszych i skrzyżowań – przypominają i apelują policjanci
Wypadek Piekary Śląskie

Subskrybuj piekary.info

google news icon