Poszukiwany wpadł… przez brak maseczki

Mundurowi z Piekar Śląskich w środę, 9 marca 2022 r., zatrzymali trzech poszukiwanych mężczyzn. Jeden z nich wpadł, bo podczas zakupów w osiedlowym sklepie… nie miał maseczki. Teraz na blisko dwa lata trafi za kratki.

112

Wiele poszukiwanych osób długo się ukrywa, ale policjanci o nich nie zapominają. Dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich, działając na podstawie nakazów doprowadzenia wydanych przez sąd, zatrzymali w środę, 9 marca, trzech takich mężczyzn.

Na ul. Kalwaryjskiej namierzyli 35-latka z Piekar Śląskich oraz 34-letniego mieszkańca Bytomia. Mężczyźni nie zapłacili grzywny i ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości.

Trzeci z poszukiwanych zwróci uwagę mundurowych w osiedlowym sklepie na ul. Leśnej. Mężczyzna podczas zakupów zapomniał bowiem o obowiązku zasłaniania usta i nosa. To 21-letni mieszkaniec Piekar Śląskich, który dostał mandat za brak maseczki i trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi blisko dwa lata.

Policjanci podkreślają, że choć większość restrykcji związanych z pandemią COVID-19 został zniesiona, to nadal obowiązuje zakrywanie usta i nosa m.in. w sklepach. Warto o tym pamiętać, bo może to mieć nawet takie konsekwencje, jak w przypadku 21-latka ze sklepu przy ul. Leśnej.

Subskrybuj piekary.info

google news icon