Remont Przedszkola nr 12 w Brzezinach Śląskich. Placówka zmieniła się nie do poznania

Przedszkole nr 12 i nowa filia żłobka przechodzi gruntowny remont. Stan placówki był na tyle zły, że początkowo miała ona zostać wyburzona. Jednak dzięki umiejętnie przeprowadzonym pracom do tego nie doszło. Placówka zostanie uruchomiona od 1 września 2023 roku.

Remont Przedszkola nr 12 w Piekarach

Remont Przedszkola nr 12 i nowej filii żłobka w Brzezinach Śląskich dobiega końca. Placówka zmieniła się nie do poznania. Modernizacja nie przebiegła bez komplikacji.

W czerwcu 2022 roku podczas pierwszego etapu prac okazało się, że strop znacząco się ugiął i może grozić zawaleniem. Ponadto rozjechały się także ściany budynku. Urząd przeprowadził ekspertyzę i wdrożył dodatkowe prace mające na celu zabezpieczenie budynku.

- Koszt miał wynieść nieco ponad 4 miliony złotych, po zwiększeniu zakresu prac zbliżamy się z kosztami do 5 milionów. Zakres prac to ocieplenie elewacji, stropu nad piwnicą, ścian fundamentowych, remont dachu, instalacja odgromowa i… wymiana instalacji centralnego ogrzewania. To remont kompleksowy – wewnątrz placówka zostanie przystosowana do przepisów przeciwpożarowych, wykonane zostaną także wszystkie inne niezbędne prace - poinformował Krzysztof Turzański, zastępca prezydenta miasta Piekary.

Placówka zostanie uruchomiona 1 września. Na pierwszym piętrze nadal będzie funkcjonować przedszkole, a na parterze otwarta zostanie nowa filia żłobka. Dzięki jego uruchomieniu w Piekarach przybędzie kolejny 46 miejsc - 2 grupy po 23 dzieci. Łącznie od 1 września w mieście będą 174 miejsca w żłobku (w trzech różnych budynkach).

Bajeczni adwokaci piekary śląskie

Może Cię zainteresować:

Akcja "Bajeczni Adwokaci" w Piekarach Śląskich. Prawnicy odwiedzają szkołę i przedszkole

Autor: Urszula Gołkowska

25/04/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Nowa filia żłobka

W Piekarach zostanie otwarta nowa filia żłobka

Wyremontowana ulica Olimpijska w Piekarach Śląskich

Ulica Olimpijska w Piekarach Śląskich już wyremontowana

Zniszczenia osiedle Wieczorka

Dewastacje podczas budowy ścieżek rowerowych w Piekarach

Basen w Piekarach

W mieście zostanie wybudowany kryty basen

Autostrada A1 Piekary

Remont autostrady A1 Pyrzowice - Piekary Śląskie

Wybieg dla psów nie powstanie

Mieszkańcy ulicy Skargi nie chcą nowego wybiegu dla psów

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden