Przy piekarskim urzędzie miasta stanie lodówka społeczna. Znamy oficjalną datę jej uruchomienia

Pod koniec maja została uruchomiona zbiórka na zakup lodówki społecznej. Mieszkańcy miasta od dłuższego czasu zwracali się do władz miasta o uruchomienie tego społecznego projektu. Ostatecznie realizacji inicjatywy podjęli się Daniel Pliszka wraz z Marcinem Felderhoffem i radnymi z Obywatelskiego Klubu Radnych.

Portal Komunalny
Lodówka społeczna stanie w Piekarach

W Piekarach zostanie uruchomiona lodówka społeczna

We wtorek, 29 sierpnia przy piekarskim magistracie zostanie uruchomiona lodówka społeczna. Projekt zostanie zakończony po blisko trzech miesiącach od założenia zbiórki na ten cel. Ostatecznie dzięki wpłatom udało uzbierać się 1930 złotych z zakładanych 2500 zł. Jednak sam pomysł powstał o wiele wcześniej, mieszkańcy od dłuższego czasu sygnalizowali potrzebę uruchomienia lodówki społecznej.

- Naszym celem jest stworzenie miejsca, gdzie każdy potrzebujący będzie mógł znaleźć jedzenie. Ale nie możemy tego osiągnąć bez Waszej pomocy! Każda złotówka ma znaczenie - informował wówczas w mediach społecznościowych Daniel Pliszka.

Lodówka będzie czynna 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu. Na chwilę obecną nie jest znana jeszcze dokładna godzina jej uruchomienia. Data uruchomienia lodówki pokryła się z zakładaną przez radnego datą, który obiecał, że projekt zostanie zakończony do końca sierpnia 2023 roku.

Zasady i regulamin korzystania z lodówki społecznej

Jak działają społeczne lodówki? Zasada ich funkcjonowania jest prosta: kto chce, wkłada do nich żywność, a kto potrzebuje ten z niej korzysta. Należy pamiętać, że w lodówce należy umieszczać żywność z aktualną datą ważności, w oryginalnych, nieuszkodzonych opakowaniach. Taką, którą sami chcielibyśmy zjeść.

Produkty suche (mąki, kasze, pieczywo itp.), które nie wymagają pozostawienia bezpośrednio w lodówce, umieszczane powinny być na półce zewnętrznej (taka zasada obowiązuje w ościennych miastach). Owoce, warzywa - w woreczkach jednorazowych w lodówce. Produkty płynne takie jak mleko, soki, woda mineralna itp. powinny zostać umieszczane w oryginalnie zamkniętych opakowaniach.

Lodowka spoleczna

Może Cię zainteresować:

Trwa zbiórka na zakup piekarskiej lodówki społecznej. Zostanie postawiona przy urzędzie miasta

Autor: Martyna Urban

31/05/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon