Przejrzyj szafy, podziel się radością. Ruszają przygotowania do Świątecznego Piekarskiego Kiermaszu Zabawek

Zbliża się czas świąt Bożego Narodzenia. By każdy mógł cieszyć się tym wyjątkowym okresem, wolontariusze z naszego miasta organizują specjalną akcję. Dzięki niej uśmiech pojawi się na twarzach najmłodszych mieszkańców.

Świąteczny Piekarski Kiermasz Zabawek 2023

Świąteczny Piekarski Kiermasz Zabawek 2023

Przed nami trzecia już edycja wydarzenia, jakie wpisało się w kalendarz miejskich imprez. W niedzielę 17 grudnia na Placu Noblistów (Rynek) odbędzie się przedświąteczny jarmark. Potrwa od godziny 11:00 do 15:00. Co jest w nim takiego wyjątkowego?

- Nie każdemu się przelewa, ceny w sklepach szaleją i często człowiekowi brakuje na podstawowe potrzeby. Okres świąteczny to wyjątkowo drogi okres i dość mocno drąży domowe budżety, na tyle, że czasem już brakuje na prezenty dla dzieci. No i tutaj pojawiamy się my. Od pewnego czasu zbieraliśmy zabawki, książki, gry, bajki, maskotki, dzięki mieszkańcom naszego miasta i miast ościennych jesteśmy przygotowani jako pomocnicy Świętego Mikołaja. Dzięki tej zbiórce jesteśmy w stanie obdarować każdego dzieciaka i wszystko będziemy rozdawać za darmo - stwierdza jeden z organizatorów akcji Radosław Palacz.

Do inicjatywy zaproszony jest każdy zainteresowany niesieniem pomocy i radości. Mieszkańcy mogą przekazać używane, ale w dobrym stanie, przedmioty, jakie trafią na kiermasz. Wolontariusze z radością przyjmą zabawki, puzzle, maskotki, gry, książki dla dzieci i słodycze.

- Bardzo Was proszę, aby zabawki, które chcecie oddać, były czyste, sprawne, po prostu w takim stanie, w jakim chcielibyście, aby Wasze pociechy je dostały. Zwracam się też do sklepów, marketów, dyskontów oraz innych firm, które chcą i mogą wesprzeć naszą akcje słodyczami, gadżetami, itp. Wszystkim tym, co sprawi dzieciakom radość, dołączcie do akcji, to naprawdę działa i przynosi uśmiech na buziach dzieci oraz ich rodziców - dodaje Radosław Palacz.

Zbiórka jest prowadzona w biurze firmy MSS, (adres: ul. Wyszyńskiego 46, Piekary Śląskie). Przedmioty można przynosić w godzinach 12:00-17:00. Poprzednia edycja kiermaszu zakończyła się dużym sukcesem. Nie tylko otrzymano i rozdano prezenty dla najmłodszych. Organizatorom udało się także zebrać środki finansowe na cele charytatywne. Małą fotorelację z wydarzenia znajdziecie w poniższym artykule.

Plac Noblistów Piekary

Może Cię zainteresować:

Podsumowanie Świątecznego Kiermaszu Zabawek. "Inne miasta będą nas naśladować"

Autor: Martyna Urban

19/12/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon