Podsumowanie Świątecznego Kiermaszu Zabawek. "Inne miasta będą nas naśladować"

Druga edycja Świątecznego Kiermasz Zabawek dobiegła końca. Piekarscy społecznicy na Placu Noblistów przez sześć godzin dzielili się maskotkami, puzzlami i grami z najmłodszymi. Nie zabrakło również świątecznej muzyki i ciepłych napojów serwowanych przy stoiskach.

W niedzielę, 18 grudnia na Placu Noblistów odbył się Świąteczny Kiermasz Zabawek. W wydarzeniu mógł wziąć udział każdy zainteresowany, który chciał podzielić się lub otrzymać zabawki dla dzieci. Od godziny 11:00 do 17:00 kiermasz odwiedziły setki osób w poszukiwaniu wymarzonej zabawki dla swojego dziecka. Wydarzenie licznie odwiedzały również pociechy, które same wybierały swój wymarzony prezent.

- Pomimo tego, że cześć naszej Administracji, rozłożyła choroba, lub zatrzymała praca (Ilona, Ewa, Przemek, Marcin) ich najbliżsi i przyjaciele godnie ich zastąpili - wyjaśnia Radosław Palacz, jeden z organizatorów wydarzenia.

Kiermasz zgodnie z planem zakończył się o godzinie 17:00. Oprócz rozdania dzieciom zabawek, dodatkowo zebrano w puszkach 1571 zł dla Marcelka oraz 200 zł w datkach dla Ochronki za kalendarze na 2023 rok.

Piekarska społeczność wzorem do naśladowania

Akcja odbiła się szerokim echem w sąsiednich miastach. Świąteczny Kiermasz Zabawek zorganizowany przez lokalnych społeczników jest pierwszym tego typu wydarzeniem w województwie śląskim.

- Społecznicy z innych miast w przyszłym roku chcą zorganizować podobne kiermasze w swoich miastach. Jesteśmy dumni, że inni biorą z nas przykład, a do tego proszą o rady - podsumowuje Palacz.

Kiermasz Piekary

Może Cię zainteresować:

Trwa Świąteczny Kiermasz Zabawek w Piekarach Śląskich. Zimowa aura przyciąga mieszkańców [ZDJĘCIA]

Autor: Martyna Urban

18/12/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon