Trwa Świąteczny Kiermasz Zabawek w Piekarach Śląskich. Zimowa aura przyciąga mieszkańców [ZDJĘCIA]

Na Placu Noblistów w Piekarach Śląskich trwa Świąteczny Kiermasz Zabawek. Społecznicy już po raz drugi postanowili zorganizować wydarzenie, dzięki któremu wszystkie z dzieci z okolicy otrzymają prezenty na święta. Wydarzenie zakończy się około godziny 17:00.

W niedzielę, 18 grudnia o godzinie 11:00 rozpoczęła się II edycja Świątecznego Kiermaszu Zabawek. W Piekarach społecznicy wspólnymi siłami przygotowali przedświąteczne wydarzenie, dzięki któremu dzieci z miasta i pobliskich rejonów otrzymają prezenty w święta.

Piekarzanie od dłuższego czasu zbierali: książki, gry i maskotki, by móc obdarować zainteresowanych akcją - Nie ma gańby podejść i wybrać coś dla swoich pociech, my jak i uczestnicy tej zbiórki właśnie po to zorganizowaliśmy to wydarzenie - podkreślają społecznicy.

Duże zainteresowanie wydarzeniem

Od pierwszych minut wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem. Mieszkańcy cały czas wymieniają się przy straganach. Zainteresowanych wydarzeniem nie brakuje.

- Od samego początku na kiermasz dochodzą nowe osoby. Cieszymy się z takiego zainteresowania i zapraszamy do udziału w nim do godziny 17:00 - zachęca Radosław Palacz, jeden z organizatorów.

Mieszkańcy miasta na Placu Noblistów mają możliwość wypicia ciepłego napoju i rozmowy z uczestnikami wydarzenia przy świątecznej muzyce. Społecznicy zachęcają również osoby, które mają niepotrzebne zabawki do oddania ich w trakcie kiermaszu. Za podarunek otrzymają cukierka lub inny drobny upominek w ramach podziękowania.

Subskrybuj piekary.info

google news icon