Przejazd pod wiaduktem na ulicy Szybowej otwarty. Remont kilku metrów jezdni trwał prawie pół roku

W pierwszej połowie maja ponownie otwarty został przejazd pod wiaduktem na ulicy Szybowej, który zamknięto pod koniec grudnia 2022 roku. Tym samym mieszkańcy Piekar Śląskich mogą przemieszczać się na odcinku ulicy Pod Lipami w Piekarach oraz ulicy Szybowej w Radzionkowie.

Mapy Google
Przejazd pod wiaduktem ulicy Szybowej otwarty

Przejazd pod wiaduktem ulicy Szybowej w Radzionkowie otwarty

Blisko pół roku czekali kierowcy na otwarcie przejazdu pod wiaduktem na ulicy Szybowej w Radzionkowie. 27 grudnia 2022 roku Zarząd Dróg Powiatowych ogłosił zamknięcie drogi z powodu uszkodzenia nawierzchni. Przejazd był możliwy ulicami: Zieloną i Podmiejską.

- Teraz zauważyli że nawierzchnia jest uszkodzona? 13 lat autem jeżdżę i nie przypominam sobie żeby było tam inaczej - komentował wówczas decyzję zarządu czytelnik.

W końcu 10 maja 2023 roku ZDP otwarł przejazd, który służy do przemieszczenia się zarówno mieszkańcom Piekar, jak i Radzionkowa - na odcinku ulicy Pod Lipami w Piekarach oraz ulicy Szybowej w Radzionkowie.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz kiedy przejazd pod wiaduktem został zamknięty. Z powodu remontu odcinek ten był również nieprzejezdny przez kilka tygodni na przełomie czerwca 2013 roku. Oprócz tego wskutek opadów odcinek ten był nieprzejezdny m.in. w sierpniu 2021 roku.

- Nadłożyli asfaltu, a znaku wysokości nie zmienili. Radzionków mógłby się bardziej postarać, tyle czasu zamknięte, a tam trochę asfaltu na kostkę wylali, tak na 5 minut podsumował remont piekarzanin.
Remont Przedszkola nr 12 w Piekarach Śląskich

Może Cię zainteresować:

Dobiega końca remont Przedszkola nr 12. Powstanie tam również żłobek

Autor: Urszula Gołkowska

24/04/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon