Dobiega końca remont Przedszkola nr 12. Powstanie tam również żłobek

Od nowego roku szkolnego maluchy będą już mogły korzystać z wyremontowanych przestrzeni. Co ważne, w budynku pojawią się także miejsca dla młodszych dzieci.

Koniec remontu w Przedszkolu nr 12

Widać efekty prac prowadzonych w dzielnicy Brzeziny Śląskie. Siedziba Przedszkola nr 12 przeszła kompleksowy remont wraz z termomodernizacją. Ekspertyzy wykazały poważne uszkodzenie konstrukcji nośnej budynku, dlatego poszerzony został zakres działań.

- W ramach inwestycji przeprowadzono prace rozbiórkowe około 75 metrów bieżących ogrodzenia, bram i furtek. Prowadzona była też częściowa rozbiórka stropów, ścian, dachów i schodów zewnętrznych. Zdemontowano pokrycie dachowe. Wymieniona została stolarka okienna i drzwiowa. Stary, opalany węglem piec kuchenny zastąpiony zostanie nowym. Na nowocześniejsze wymienione zostało całe zaplecze kuchenne – w tym także windy kuchenne - wyliczają urzędnicy miejscy.

- Zmiany dokonały się także w instalacji elektrycznej, która przeszła gruntowną modernizację. Na terenie placówki prowadzone były także liczne roboty ziemne obejmujące izolację i docieplenie ścian fundamentowych, docieplenie podłóg, poddasza - dodają.

Łączny koszt inwestycji to ponad 4,5 mln zł. Na ten cel udało się pozyskać dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Nowe miejsce w żłobku

Budynek przedszkola zostanie oddany do użytku na nowy rok szkolny 2023/2024. Na piętrze, jak do tej pory, będzie znajdować się przedszkole, natomiast na parterze - filia żłobka. Urząd Miasta przewiduje 46 nowych miejsc dla najmłodszych.

W ostatnim etapie inwestycji zorganizowany zostanie teren wokół budynku. Sale będą wyposażone w meble i inne potrzebne sprzęty.

Subskrybuj piekary.info

google news icon