Prezes spółki Calor pojawił się na sesji Rady Miasta. "Będą rekompensaty dla mieszkańców"

Na ostatniej sesji Rady Miasta Piekar Śląskie pojawił się prezes spółki Calor - Bogusław Ulanowski, który był już trzykrotnie zapraszany przez przewodniczącego Rady Miasta. Powodem jego obecność były problemy związane z dostarczaniem ciepła przez spółkę mieszkańcom Brzezin Śląskich. Bogusław Ulanowski obiecał, że mieszkańcy otrzymają za to rekompensatę.

UM w Piekarach
Prezes spółki Calor

2 marca 2023 roku posiedzenie Rady Miasta swoją obecnością zaszczycił prezes spółki Calor Bogusław Ulanowski. Prezes firmy od trzech miesięcy był zapraszany do rozmów z piekarskimi radnymi. Spółka Calor w połowie grudnia 2022 r. odcięła dostęp do ogrzewania części mieszkańcom Brzezin Śląskich. Firma tłumaczyła się wówczas, że powodem awarii był brak oleju opałowego.

Rekompensaty dla mieszkańców Brzezin Śląskich

Podczas sesji Rady Miasta Bogusław Ulanowski tłumaczył, że od dłuższego czasu na rynku ciepłowniczym panuje trudna sytuacja, a dodatkowo na to nałożyły się dewastacje ciepłociągu spółki.

- Przepraszam za zaistniałe zdarzenia, w związku z nią będą rekompensaty dla Nieruchomości-Brzeziny, a za ich pośrednictwem dla lokatorów zasobów - mówił prezes spółki Calor. - W przyszłym sezonie będzie lepiej, bo poczyniliśmy inwestycje – nowy kocioł obsługujący zasoby – zapewniam, że taka sytuacja już się nie powtórzy - podkreślił

Bogusław Ulanowski obiecał również, że w najbliższym czasie spółka nie podwyższy cen, a mogą zostać wprowadzone obniżki. - Musimy po naszej stronie poprawić komunikację ze spółką nieruchomości-Brzeziny i władzami Piekar Śląskich, abście mogli szybko informować mieszkańców – zaznaczył Ulanowski.

Ponad dwa miesiące bez awarii sieci ciepłowniczej

Po przemówieniu prezesa spółki Calor radny Bartosz Szołtysik zwrócił uwagę, że podobne problemy powtarzają się od lat i do tej pory nie wprowadzono żadnych zmian. Dobrą informacją jest fakt, że od stycznia 2023 r. awarii i problemów z dostarczeniem ciepła mieszkańcy Brzezin nie uświadczyli. Zdaniem zastępcy prezydenta miasta powodem może być uruchomienie kolejnego źródła ogrzewania.

- W tej chwili Calor uzyskał podłączenie do sieci gazowej (...) - informuje Krzysztof Turzański. - Przed nami końcówka sezonu będziemy się przyglądać rozwojowi sytuacji, zwłaszcza, że w planie na przyszły rok było podłączenie kolejnych pięciu budynków do sieci ciepłowniczej - dodaje.

W przyszłym tygodniu ma również odbyć się ponowne spotkanie władz miasta z prezesem spółki Calor. Podczas niego mają zostać omówione kwestie rekompensaty dla mieszkańców oraz nadchodzące inwestycje, w tym podłączanie kolejnych budynków do sieci.

Zimne kaloryfery w Brzezinach Śląskich

Może Cię zainteresować:

Mieszkańcy Brzezin Śląskich marzną w mieszkaniach. Urząd złoży zawiadomienie do prokuratury

Autor: Martyna Urban

22/12/2022

Sława Umińska Duraj

Może Cię zainteresować:

Sława Umińska-Duraj o skandalicznej sytuacji w Brzezinach. "12 stopni w mieszkaniach to norma"

Autor: Martyna Urban

27/12/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon