Ponad 150 kilogramów w dwuboju. Zawodniczka GKS Andaluzja zdobyła medal podczas mistrzostw Polski

W miniony weekend w Białej Podlasce odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski AZS. Reprezentantką Górniczego Klubu Sportowego Transbed Andaluzja była Martyna Pazür. 21-letnia zawodniczka wywalczyła brązowy krążek.

GKS Transbed Andaluzja
Martyna Pazur

Martyna Pazür z medalem na Akademickich Mistrzostwach Polski

W sobotę, 24 czerwca w Białej Podlasce wystartowały co roczne Akademickie Mistrzostwa Polski AZS. Podczas zawodów nie było zabraknąć piekarskiego Transbed GKS Andaluzja, którego zawodnicy w ostatnim czasie obfitują w sukcesy sportowe.

Tym razem reprezentantką górniczego klubu sportowego była 21-letnia Martyna Pazür. Do zawodów przygotowywał ją trener Jacek Mazur. Zawodniczka podczas pierwszego startu wystąpiła w kategorii 76 kilogramów, z którą poradziła sobie bez problemu.

- Startująca w Akademickich Mistrzostwach Polski AZS Martyna Pazür zdobyła brązowy medal w kat. 76 kg. Nasza zawodniczka uzyskała w dwuboju 151 kg - poinformował Transbed GKS Andaluzja.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy sukces tej zawodniczki. Podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski U23 oraz Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów w kategorii 76 kg wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Polski U23 z wynikiem 166 kg.