Piekarskie sztangistki na medal. Podczas mistrzostw Polski wywalczyły 2 krążki

W minionych dniach odbyły się Mistrzostwa Polski U23 oraz Seniorek i Seniorów. W rywalizacji wzięły udział sztangistki GKS Transbed Andaluzja. Zawodniczki podczas mistrzostw zdobyły dwa srebrne krążki.

Piekarskie sztangistki z medalami podczas mistrzostw Polski

Od 15 do 18 czerwca w Miejskim Klubie Sportowym "Atleta" w Gdańsku odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U23 oraz Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów. W rywalizacji wzięły udział trzy sztangistki z Górnicznego Klubu Sportowego Transbed Andaluzja.

Pierwsza wystartowała Roksana Bukarz. Piekarzanka zajęła V miejsce w kat. 64 kg z wynikiem 159 kg w dwuboju. Druga do rywalizacji stanęła Martyna Pazur, która w kategorii 76 kg wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Polski U23 z wynikiem 166 kg. Natomiast ostatnia wystartowała Wiktoria Skowron w kat. 87 kg po zaciętej walce wywalczyła srebrny medal w kategorii seniorek.

- Znakomicie spisały się sztangistki Transbed GKS Andaluzja Piekary Śląskie w Mistrzostwach Polski U23 oraz Seniorek i Seniorów. Do Piekar wracają z dwoma medalami - poinformował piekarski klub.