Policyjne podsumowanie Dni Piekar. Pijana 15-latka, niepełnoletni agresorzy i narkotyki

Komenda Miejska Policji podsumowała tegoroczne Dni Piekar Śląskich oraz 27. Urodziny Radia Piekary. Również w tym roku nie obyło się bez interwencji. Do policyjnego aresztu trafiło dwóch 17-latków, którzy pobili swojego znajomego, ponadto u jednego z agresorów ujawniono narkotyki.

Dni Piekar Śląskich policyjne interwencje

Policyjne interwencje podczas Dni Piekar Śląskich

W dniach 12-14 maja w Piekarach Śląskich odbywały się dni miasta oraz urodziny Radia Piekary. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali policjanci z komendy miejskiej w Piekarach. Podczas wydarzenia nie obyło się bez interwencji.

- Podczas weekendowego zabezpieczenia policjanci wylegitymowali ponad 200 osób oraz skontrolowali blisko 100 pojazdów - poinformowała piekarska komenda policji.

Dodatkowo w ciągu wydarzenia policjanci zatrzymali 5 nieodpowiedzialnych cyklistów, którzy kierowali rowerami po spożyciu alkoholu. Rowerzyści zostali ukarani mandatami.

Bijatyka podczas dni miasta

Interwencje zaczęły się w piątek, 12 maja. Wówczas W piątek wieczorem mundurowi zatrzymali dwóch 17-latków, którzy pobili swojego znajomego. Ponadto przy jednym z nich policjanci ujawnili woreczek z marihuaną. Nastolatkowie trafili do policyjnego aresztu, gdzie usłyszeli zarzuty. Grozi im do 3 lat więzienia.

W sobotę, 13 maja po godzinie 21.00 policjanci zatrzymali 15-latkę, która była pod wpływem alkoholu. Nastolatka została przewieziona na badania do pobliskiego szpitala. Jak informuje Łukasz Czepkowski, rzecznik prasowy piekarskiej policji, zostanie złożony wniosek do sądu rodzinnego o demoralizację.

Do kolejnego zdarzenia doszło po godzinie 22.00. Podczas jednego z koncertów kobieta w ciąży przypadkowo została uderzona w brzuch. Ciężarna zgłosiła się do zespołu ratownictwa medycznego, w celu uzyskania pomocy.

Baciary Dni Piekar Śląskich

Może Cię zainteresować:

Dni Piekar Śląskich 2023. Baciary hucznie zakończyły tegoroczne urodziny miasta [ZDJĘCIA]

Autor: Martyna Urban

15/05/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon