Policyjne podsumowanie Dni Piekar. Pijana 15-latka, niepełnoletni agresorzy i narkotyki

Komenda Miejska Policji podsumowała tegoroczne Dni Piekar Śląskich oraz 27. Urodziny Radia Piekary. Również w tym roku nie obyło się bez interwencji. Do policyjnego aresztu trafiło dwóch 17-latków, którzy pobili swojego znajomego, ponadto u jednego z agresorów ujawniono narkotyki.

Dni Piekar Śląskich policyjne interwencje

Policyjne interwencje podczas Dni Piekar Śląskich

W dniach 12-14 maja w Piekarach Śląskich odbywały się dni miasta oraz urodziny Radia Piekary. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali policjanci z komendy miejskiej w Piekarach. Podczas wydarzenia nie obyło się bez interwencji.

- Podczas weekendowego zabezpieczenia policjanci wylegitymowali ponad 200 osób oraz skontrolowali blisko 100 pojazdów - poinformowała piekarska komenda policji.

Dodatkowo w ciągu wydarzenia policjanci zatrzymali 5 nieodpowiedzialnych cyklistów, którzy kierowali rowerami po spożyciu alkoholu. Rowerzyści zostali ukarani mandatami.

Bijatyka podczas dni miasta

Interwencje zaczęły się w piątek, 12 maja. Wówczas W piątek wieczorem mundurowi zatrzymali dwóch 17-latków, którzy pobili swojego znajomego. Ponadto przy jednym z nich policjanci ujawnili woreczek z marihuaną. Nastolatkowie trafili do policyjnego aresztu, gdzie usłyszeli zarzuty. Grozi im do 3 lat więzienia.

W sobotę, 13 maja po godzinie 21.00 policjanci zatrzymali 15-latkę, która była pod wpływem alkoholu. Nastolatka została przewieziona na badania do pobliskiego szpitala. Jak informuje Łukasz Czepkowski, rzecznik prasowy piekarskiej policji, zostanie złożony wniosek do sądu rodzinnego o demoralizację.

Do kolejnego zdarzenia doszło po godzinie 22.00. Podczas jednego z koncertów kobieta w ciąży przypadkowo została uderzona w brzuch. Ciężarna zgłosiła się do zespołu ratownictwa medycznego, w celu uzyskania pomocy.

Baciary Dni Piekar Śląskich

Może Cię zainteresować:

Dni Piekar Śląskich 2023. Baciary hucznie zakończyły tegoroczne urodziny miasta [ZDJĘCIA]

Autor: Martyna Urban

15/05/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek Ziętka i Jana Pawła II

Seria wypadków drogowych w Piekarach Śląskich

Piekary narkotyki

Policjanci przejęli ponad 300 działek amfetaminy w Piekarach

Wypadek na Inwalidów Wojennych w Piekarach

Kierujący skodą potrącił motocyklistę

Kolizja Dw911

Zderzenie dwóch pojazdów na DW911

Wyróżnienia

Wzorowa postawa mieszkańców Piekar Śląskich

Zniszczony samochód Mastalerza

Nieznany sprawca uszkodził samochód przy ul. Mastalerza

Patrole policji

Podsumowanie wakacji na piekarskich drogach