Dni Piekar Śląskich 2023. Baciary hucznie zakończyły tegoroczne urodziny miasta [ZDJĘCIA]

Tegoroczne Dni Piekar Śląskich oraz 27. Urodziny Radia Piekary dobiegły końca. W tym roku przed piekarską publicznością wystąpili: Sławomir, Enej, Baciary, Capitan Folk, Skolim i wiele innych. Oprócz szerokiego grona gwiazd nie zabrakło także atrakcji dla młodszych uczestników.

Dni Piekar Śląskich 2023 - wystąpili: B.R.O., Enej oraz Skolim

12 maja Dni Piekar Śląskich rozpoczęły się od występu zespołu B.R.O. Pomimo jawnie krytykowanego tegorocznego repertuaru tłumy bawiły się przy Kopcu Wyzwolenia. Drugi na scenie pojawił się Skolim, który muzyką gatunku disco polo i dance porwał publiczność do tańca.

- Gwiazdą wieczoru był oczywiście zespół Enej, nie zabrakło takich hitów jak “Tak smakuje życie” czy “Symetryczno-Liryczna”. Pogoda i publiczność dopisały, a Piekary Śląskie bawił się do późnych godzin wieczornych, w sobotę kolejna odsłona imprezy bądźcie z nami - podsumował pierwszy dzień urodzin piekarski magistrat.

Sławomir i Baciary wystąpili przy Kopcu Wyzwolenia w Piekarach

Drugiego i trzeciego dnia - 13 i 14 maja na piekarskiej scenie wystąpili: Freaky Boys - Extazy, D Bomb, Sławomir, piekarskie zespoły regionalne, Azaria Mażoretki, Górnicza Orkiestra Dęta "Piekary-Julian", Laura Gajowska, Nika * Rompey, Capitan Folk oraz długo wyczekiwany zespół Baciary.

- Zwieńczeniem imprezy był występ gwiazdy wieczoru czyli Zespół Baciary – kapeli folklorystycznej założony przez braci Janusza i Andrzeja Body w 2002 roku na Podhalu. W swojej muzyce oraz strojach grupa nawiązuje do tradycji góralskiej - dodał piekarski magistrat.

Dni piekar śląskich plan

Może Cię zainteresować:

Dni Piekar Śląskich i urodziny Radia Piekary już w ten weekend. Sprawdźcie plan imprezy

Autor: Urszula Gołkowska

09/05/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon